Strona głównaKonsoleGry z PlayStation 4 będą działać lepiej na PlayStation 5

Gry z PlayStation 4 będą działać lepiej na PlayStation 5

Jeśli w tym momencie zastanawiacie się nad zakupem konsoli i nie wiecie czy lepszym pomysłem byłoby poczekanie na kolejną generację, to ta wiadomość być może rozwieje trochę wątpliwości. Patent złożony przez Sony sugeruje, że gry z PS4 będą działać dużo lepiej na PS5.

Powiem szczerze – sam długo zastanawiałem się nad zakupem PlayStation. Z pomysłu zrezygnowałem i postanowiłem poczekać na kolejną generację, którą zamierzam kupić w dniu premiery. Najnowsze informacje tylko mnie w tym utwierdziły. Wygląda na to, że gry z PlayStation 4 będą działać lepiej na PlayStation 5. W tym miejscu ktoś może pomyśleć – co w tym dziwnego, przecież nowsza konsola będzie dużo mocniejsza?! Otóż sprawy nie są tak proste, jak mogłoby się wydawać.

PlayStation 5 – wsteczna kompatybilność

Najnowszy patent Sony dotyczy wstecznej kompatybilności. Dokument pełen jest specjalistycznego żargonu, ale da się z niego wyczytać kilka ciekawych informacji. Po pierwsze, Sony zamierza uruchamiać gry z PlayStation 4 na PlayStation 5 i sprawdzać ich płynność. Początkowym celem jest uzyskanie identycznej wydajności jak na starszej konsoli. Dlaczego? Bo konsole to nie komputery, gdzie mocniejsze podzespoły w prosty sposób przekładają się na lepszą wydajność. Pamiętajcie, że gry były tworzone na konkretny sprzęt. Na innym, nawet mocniejszym, nie muszą wcale działać lepiej.

Zobacz: PlayStation 5 – analitycy przewidują, ile będzie kosztować. Nie będzie tak źle?

Gry z PlayStation 4 na PlayStation 5

Ale na tym nie koniec. Gdy Japończykom już uda się uruchamiać daną grę bez żadnych problemów, to wtedy zamierzają wziąć się za odpowiednią optymalizację. Celem jest wykorzystanie mocniejszych podzespołów w celu uzyskania jak najlepszej płynności. Nie wiemy czy w każdym przypadku będzie to możliwe, ale jak odpowiednia optymalizacja jest dla Sony ważna. Firma nie tylko chce udostępnić posiadaczom PlayStation 5 całą bibliotekę gier z czwórki, ale też dać im coś więcej. Tym czymś ma być lepsze działanie. Co ważne, cały proces ma się odbywać bez zmian w kodzie gry, a tym samym bez angażowania deweloperów.

Zobacz: Sony pokazuje, o ile PlayStation 5 będzie szybsze od PlayStation 4

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię