Strona głównaKonsolePlayStation 5 - analitycy przewidują, ile będzie kosztować. Nie będzie tak źle?

PlayStation 5 – analitycy przewidują, ile będzie kosztować. Nie będzie tak źle?

PlayStation 5 to w tym momencie jeden z najgorętszych tematów. Wciąż nie wiemy, kiedy konsola zostanie zaprezentowana ani kiedy trafi na sklepowe półki. Tajemnicą pozostaje też cena, ale eksperci przewidują, że nie będzie tak źle, jak niektórzy się spodziewali.

O PlayStation 5, chociaż nie było jeszcze oficjalnej prezentacji, wiemy już całkiem sporo. To zasługa samego Sony, które – ustami Marka Cerny’ego – zdradziło kilka informacji na temat przyszłej konsoli. Wiemy, że urządzenie ma wykorzystywać podzespoły AMD (procesor Zen 2 i grafikę Navi), mieć szybki dysk SSD, który ma praktycznie wyeliminować ekrany ładowania i być wstecznie kompatybilne z PlayStation 4. Ale co z ceną? Mark Cerny powiedział jedynie, że będzie ona atrakcyjna w porównaniu do możliwości urządzenia, co niektórzy uznali za zapowiedź dużo wyższych kwot. Analitycy są innego zdania.

PlayStation 5 – ile będzie kosztować?

Firma Hideki Yasuna Ace Reaserch Institute przewiduje, że PlayStation 5 zadebiutuje w listopadzie 2020 roku. To akurat żadne zaskoczenie, bo taka data pojawia się w pogłoskach już od dłuższego czasu. Jeśli chodzi o cenę, to ta ma wynieść 499 dolarów. Według aktualnego kursu dolara (3,83 zł) dawałoby to kwotę nieco ponad 1900 zł. Po dodaniu podatków i opłat moglibyśmy prawdopodobnie liczyć na 2199-2299 zł w momencie debiutu. Przyznacie, że jak na nową konsolę, nie byłaby to kwota zaporowa. Myślę, że wiele osób byłoby wstanie wydać takie pieniądze.

Ta sama firma przewiduje, że Sony uda się sprzedać aż 21 mln egzemplarzy konsoli PlayStation 5 do marca 2022 roku. Z tego 6 mln miałoby trafić do użytkowników w pierwszym roku obecności na rynku i aż 15 mln w drugim roku. Myślę, że tu akurat wiele będzie zależeć od samych gier, ale Japończycy udowodnili, że wiedzą, jak robić produkcje ekskluzywne dla swoich konsol. Dowodzą tego God of War, Spider-Man czy też Horizon: Zero Dawn.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię