Strona głównaKonsolePlayStation 6 - oferty pracy wskazują, że nowa konsola jest w przygotowaniu?

PlayStation 6 – oferty pracy wskazują, że nowa konsola jest w przygotowaniu?

Od premiery PlayStation 5 nie minął jeszcze nawet rok, a wygląda już na to, że Sony pracuje nad jej następczynią – PlayStation 6.

PlayStation 5 ukazało się w grudniu zeszłego roku, a wiele osób nadal czeka na możliwość jej zakupu w sklepach. W niektórych krajach sytuacja odrobinę się poprawiła, często też pojawiają się małe “rzuty”, które natychmiast się rozchodzą. Sytuacje pogorszyli jeszcze scalperzy, korzystający z botów by wykupić zapasy konsoli a potem odsprzedać je z gigantycznym przebiciem. No i na dokładkę mamy jeszcze braki układów scalonych, przez co Sony nie jest w stanie wyprodukować liczby konsol wystarczającej by wypełnić potrzeby rynku.

Zobacz: PlayStation Store – na przecenie 60 gier z PS5 i 500 z PS4

Według użytkowników twittera, Sony zaczęło już jednak prace nad PlayStation 6. Ich zdaniem, wskazują na to oferty pracy na stronie PlayStation – między innymi dla osoby z odpowiednim wykształceniem do pracy w dziale Researchu i Developmentu w PlayStation. Oferta pracy mówi, że odpowiedzialnością kandydata będzie “udział w rozwoju portfolio technologicznym dla przyszłych platform PlayStation”. To te ostatnie słowa nakierowały internautów na ślad ewentualnych prac nad nową konsolą.

PlayStation-5-DualSense-6

Dla wielu fanów może być oburzającym fakt, że Sony zaczęło prace nad nowym urządzeniem bez uprzedniego rozwiązania problemów z zapasami PS5. Jednak nie jest to nic niezwykłego – już wcześniej takie prace zaczynały się najpóźniej w dwa lata od premiery poprzedniej wersji. Prace nad wczesnym konceptem nie muszą natomiast oznaczać, że taką konsolę szybko ujrzymy. Research zajmuje zwykle kilka lat, więc dopiero przyszłe miesiące mogą przynieść jakiekolwiek dokładniejsze potwierdzenie czy internauci mają rację.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

  1. Plesteszyn 6 powinien procesor Intel core i 9 80generaci drzifors 9860 lup lepszy radeona 10 i ram pamięci 1 terabajt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię