Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation kończy dzisiaj 25 lat!

PlayStation kończy dzisiaj 25 lat!

Konsola PlayStation kończy dzisiaj 25 lat. Po raz pierwszy trafiła na półki sklepowe 3 grudnia 1994 roku w Japonii. Z tej okazji Jim Ryan dyrektor generalny Sony Interactive Enterteinament przygotował specjalny wpis na blogu.

PlayStation w dniu premiery sprzedało się w 100 000 sztuk i było pierwszą konsolą, która zeszła z półek w liczbie 100 milionów egzemplarzy. Ostatecznie było to 102,49 miliona, wynik ten pobiła niedawno PS4. Najlepiej sprzedającą się konsolą Sony nadal jednak pozostaje PlayStation 2 z wynikiem 155 milionów sztuk.

We wpisie na blogu PlayStation możemy przeczytać:

Od początku byliśmy skierowani w stronę graczy. PlayStation oferuje doświadczenia wykraczające poza to, co można było sobie wyobrazić na temat domowej konsoli. Od samego początku z otwartymi ramionami przyjmowaliśmy programistów, dostarczając im narzędzia i technologię do tworzenia pięknych i ekspansywnych światów oraz eksperymentowania z nowymi pomysłami. Takie podejście przyniosło dużą różnorodność gier, z których znana jest PlayStation. Jest to prawdziwa cecha naszej marki na wielu platformach sprzętowych.

Ryan wspomina również jak pomagał rozwijać sprzedaż PlayStation w Europie. Podkreślił, że skupiał się na obsłudze lokalnych rynków, aby zapewnić, że gracz w Polsce poczuje się częścią szerszej społeczności PlayStation, tak samo jak ktoś w Wielkiej Brytanii, Japonii lub USA. Na koniec Ryan dziękuje graczom i wspomina, że nie może doczekać się tego co będzie dalej.

Zobacz: PlayStation 5 z technologią Anti-Cheat? Sony patentuje ciekawe rozwiązanie

Post na blogu zapowiada, że przez kolejny tydzień we wszystkich kanałach społecznościowych PlayStation będą prezentowane ciekawostki na temat konsoli.

Zobacz: PlayStation 5 w listopadzie i za 499 dolarów, ale z jakim dyskiem?

Kolejną konsolą jaka zostanie wydana przez Sony będzie PlayStation 5, którego premiera ma odbyć się pod koniec 2020 roku. A Wy macie swojego PS1 jeszcze gdzieś w szafie? A może nadal na nim gracie? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię