Strona głównaKonsolePlayStation 5 w listopadzie i za 499 dolarów, ale z jakim dyskiem?

PlayStation 5 w listopadzie i za 499 dolarów, ale z jakim dyskiem?

Według cały czas niepotwierdzonych plotek konsola Sony PlayStation 5 zadebiutuje 20 listopada 2020 roku w cenie 499 dolarów. Ale jaka będzie to wersja urządzenia? Przede wszystkim – jak bardzo pojemny dysk SSD będzie miała?

Już kilka dni temu tajemniczy informator o pseudonimie PSErebus wyjawił, że konsola Sony PlayStation 5 zadebiutuje 20 listopada 2020 roku w cenie 499 dolarów. Oczywiście nie zostało to w żadnej sposób potwierdzone przez Japończyków, ale osoba ta ma na swoim koncie kilka potwierdzonych przecieków, więc ma dobrych informatorów. Jedną z gier startowych na nową generację ma być Gran Turismo 7. Czy wiemy coś jeszcze, np. jaka będzie to wersja konsoli?

Zdaniem PSErebus w cenie 499 dolarów kupimy konsolę PlayStation 5 z dyskiem SSD o pojemności aż 2 TB. To spore zaskoczenie. Spodziewałem się, że za taką kwotę dostaniemy standardową edycję o pojemności 1 TB, a dwukrotnie większy dysk będzie kosztował dodatkowe 100 dolarów. Na szczęście, chociaż to nadal plotki, Sony być może zaoferuje nam 2 TB miejsca na dysku w stosunkowo atrakcyjnej cenie. A jeśli i to okaże się za mało, to prawdopodobnie otrzymamy możliwość łatwiej wymiany dysku w PlayStation 5 dzięki dedykowanym kartdridżom.

Sony od początku twierdzi, że szybki dysk SSD z interfejsem PCIe 4.0 jest jednym z kluczowych elementów nowej generacji. Ma nie tylko przyspieszyć instalowanie i ładowanie gier, ale też pełnić rolę dodatkowej pamięci RAM. Rzecz w tym, że tego typu dysk o pojemności 2 TB kosztuje aż 250 dolarów, czyli połowę samej konsoli. Oczywiście Sony na pewno kupuje ten element dużo taniej, ale to nadal spory koszt. Dlatego tym bardziej informacje o 2-terabajtowej wersji za 499 dolarów traktujcie z przymrużeniem oka.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTweakTown
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię