Strona głównaKonsolePlayStation: Nadal jest zapotrzebowanie na gry single player

PlayStation: Nadal jest zapotrzebowanie na gry single player

Dyrektor wykonawczy Sony, Warwick Light przyznał, że nadal jest zapotrzebowanie na gry single player. Tym samym uspokaja graczy obawiających się porzucenia przez deweloperów produkcji gier dla jednego gracza.

Wraz z rozwojem gier konsolowych takich jak Destiny czy zamknięciem Visceral Games coraz więcej graczy obawiało się o przyszłość gier przygotowanych tylko dla jednego gracza. PlayStation dzięki sukcesowi God of War i Marvel Spider-Man nie ma zamiaru rezygnować z tego typu gier. Przynajmniej takie zapewnienia daje Warrick Light dyrektor wykonawczy Sony Interactive Entertainment Europe w jednym z wywiadów.

Zobacz także: Polski Gang Olsena – zamiast gier ukradli 57 pustych pudełek

Podczas gdy rok 2018 był bez wątpienia wielkim rokiem dla Fortnite, był to również rok, w którym naprawdę działaliśmy jako wydawca i skupiliśmy się na naszych ekskluzywnych tytułach, God of War, Spider-Man, Detroit oraz grach VR, takich jak Astro Bot.

Wciąż jest ogromna publiczność dla gier, które oferują najlepszą narrację dla jednego gracza i gwarantują wspaniałą rozgrywkę. Świadczy o tym ogromna popularność Spider-Mana i God of War i ich obecność na tegorocznych listach przebojów. Byłem właśnie na rozdaniu Golden Joystick – God of War zdobył ich pięć!

Tego roku Sony opublikowało kilka tytułów, o dużym znaczeniu da rynku, God Of War zdobyło główną nagrodę The Game Awards. Bardzo dobra sprzedaż tytułów single player z pewnością zachęci Sony do dalszych działań. W kolejce czekają na nas tytuły takie jak The Last of Us II, Death Stranding i Ghost of Tsushima. Jednak ze względu na to, że Sony nie będzie obecne podczas E3 2019 to jeszcze sporo czasu minie zanim dowiemy się czegoś więcej na temat kolejnych produkcji.

A Wy wolicie gry multi czy single player? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię