Strona głównaWiadomościRozrywkaSony bierze się za ekranizacje gier z PlayStation

Sony bierze się za ekranizacje gier z PlayStation

Sony najwyraźniej stwierdziło, że filmy na podstawie gier będą całkiem dobrym źródłem przychodu – nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę rekordowe wyniki jakie notuje Detektyw Pikachu. Niedługo powinniśmy widzieć w kinach więcej ekranizacji gier.

W tym celu Sony stworzyło całkowicie nowy oddział firmy, PlayStation Productions. Będzie on produkował nie tylko filmy, ale i seriale na podstawie gier. Na jego czele staną Asad Qizilbash i Shawn Layden, który do tej pory zajmował się działem World Wide Studios, zrzeszającym studia 1st party. Nowy oddział Sony już pracuje nad pierwszymi dziełami.

Zobacz: Sony i Microsoft współpracują ponad podziałami. Stworzą chmurę do grania

Firma chce się oprzeć na ponad 100 własnych markach, powstałych w ciągu 25 lat doświadczenia z tworzeniem gier, a w ciągu ostatnich miesięcy trwały intensywne rozmowy z osobami z branży filmów i seriali, którzy mają pomóc Sony w odnalezieniu się na tym nowym dla siebie gruncie. Jedną z tych osób był między innymi Kevin Feige, producent odpowiedzialny za wiele filmów z Uniwersum Marvela, w tym Avengers: Endgame oraz Spider-Man: Far From Home.

Aby uchronić się przed nieudanymi ekranizacjami, takimi jak World of Warcraft czy Assassin’s Creed, Sony chce podejść do nowej dla siebie działalności na spokojnie i z dystansem oraz odpowiednim rozeznaniem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię