Strona głównaEsportCounter-StrikeCS:GO ma lukę, która pozwala na stworzenie perfekcyjnego one-way smoke'a

CS:GO ma lukę, która pozwala na stworzenie perfekcyjnego one-way smoke’a

DonHaci, który ostatnio wsławił się trafną “przepowiednią”, że NEO trafi do FaZe Clan, znowu wpadł na trop czegoś ciekawego w CS:GO. Teraz jednak wolelibyśmy, aby ta informacja jak najszybciej się zdezaktualizowała.

DonHaci wpadł na trop komendy (której tu oczywiście nie podamy), która powoduje, że możemy resetować wygląd chmury dymu, która powstaje po rzuceniu granatu dymnego. Po zbindowaniu pod klawisz gracz jest w stanie resetować ją tyle razy, aż uzyska tzw. one-way smoke’a, w którym sam będzie niewidoczny, ale będzie widział przeciwnika.

Tak smoke zachowuje się w tej sytuacji:

One-way smoke’i są oczywiście integralną częścią gry i czasem są wykorzystywane również przez profesjonalnych zawodników, ale polegają oni na swoim skillu w rzuceniu takiego granatu jak również w pewnym stopniu na szczęściu. A w przypadku wspomnianej komendy mamy po prostu do czynienia z bezczelnym exploitem gry, który Valve powinno jak najszybciej załatać. Tym bardziej, że ten specyficzny cheat jest dostępny bez użycia komendy sv_cheats 0, a także na serwerach Valve.

Póki co twórcy gry nie zajęli jeszcze żadnego stanowiska w tej sprawie, ale mamy nadzieję, że zareagują równie szybko, co w przypadku pamiętnej dyskusji Taco z JW.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię