Strona głównaGryAktualnościSony i Microsoft współpracują ponad podziałami. Stworzą chmurę do grania

Sony i Microsoft współpracują ponad podziałami. Stworzą chmurę do grania

Sony oraz Microsoft mogą być największymi rywalami jeśli chodzi o rynek konsolowy, ale jeśli chodzi o “kamienie milowe” branży gier, streamingu i AI, to planowana jest zgodna współpraca.

W założeniach nowego porozumienia Microsoft będzie dostarczycielem “chmury” Azure, o którą oparte będą nowe rozwiązania dla wspomnianych dziedzin – streamingu gier i sztucznej inteligencji. Celem współpracy ma być dostarczenie użytkownikom bardziej rozbudowanego doświadczenia i stworzenie nowej, lepszej platformy dla twórców z branży gamedev (i być może nie tylko dla nich).

Zobacz: PlayStation 5 i Xbox Scarlett przyczynią się do rozwoju Cross-Play i streamingu gier

Z ust przedstawicieli obu firm płyną – jak nigdy – wyrazy szacunku dla drugiej strony. Sony wspomina o latach, gdy obie firmy współpracowały już nad różnymi technologiami, natomiast Microsoft otwarcie przyznaje, że “Sony to lider w dziedzinie rozgrywki i technologii”. Na tych fundamentach ma zostać zbudowana platforma, której założeniem jest “doskonalenie interaktywnych treści”.

Ile z tych gładkich słów i pochwał dla drugiej strony zobaczymy w praktyce? Wiadomo, że Microsoft pracuje nad własnym serwisem streamującym gry między innymi na urządzenia mobilne. Czy Sony pomoże im jeszcze bardziej rozwinąć ten projekt, który – przyznajmy szczerze – na pierwszym pokazie wywoływał co najmniej ambiwalentne odczucia? Więcej szczegółów na temat podpisanego partnerstwa powinniśmy zobaczyć na tegorocznych targach E3.

Jak Waszym zdaniem będzie przebiegać współpraca?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię