Strona głównaWiadomościHardwarePlayStation VR2 będzie działać z PC już w sierpniu!

PlayStation VR2 będzie działać z PC już w sierpniu!

Gracze PlayStation VR2 będą mogli już wkrótce powiększyć swoją bibliotekę gier dzięki adapterowi do PC, który umożliwi dostęp do tysięcy tytułów dostępnych na SteamVR.

Gracze będą mieli możliwość zakupu i grania w ogromną bibliotekę tytułów VR na Steamie, w tym ulubione gry fanów, takie jak Half-Life: Alyx, Fallout 4 VR i War Thunder.

Aby skorzystać z gogli PS VR na PC, gracze będą musieli zakupić specjalny adapter, który będzie dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 59,99 EUR. Potrzebny będzie dodatkowo kabel DisplayPort 1.4, a także konto Steam i komputer spełniający minimalne wymagania.

Adapter ma się pojawić w sprzedaży już 7 sierpnia tego roku!

Minimalne wymagania dla PC

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit / Windows 11 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5-7600 / AMD Ryzen 3 3100 (wymagana architektura Zen 2 lub nowsza)
 • RAM: 8 GB lub więcej
 • Karta graficzna:
  • NVIDIA GeForce GTX 1650 lub nowsza (wymagana architektura Turing lub nowsza)
  • NVIDIA RTX series
  • AMD Radeon RX 5500XT lub nowsza / AMD Radeon RX 6500XT lub nowsza (Dla najlepszej wydajności zalecamy kartę NVIDIA GeForce RTX 3060 lub nowszą lub AMD Radeon RX 6600XT lub nowszą)
 • DisplayPort: DisplayPort 1.4 (wymagany standardowy port DisplayPort lub Mini DisplayPort)
 • USB: Bezpośrednie połączenie
 • Bluetooth: Bluetooth 4.0 lub nowszy

Jak podłączyć gogle PlayStation VR2 do PC?

Konfiguracja jest prosta: wystarczy podłączyć PlayStation VR2 do komputera za pomocą adaptera PS VR2 PC i kabla DisplayPort 1.4. Następnie należy pobrać aplikację PlayStation VR2 i SteamVR z platformy Steam. To pozwoli skonfigurować PS VR2 na komputerze, dostosować ustawienia i obszar gry oraz rozpocząć zakupy i granie w gry na SteamVR.

Jak w przypadku każdej technologii gamingowej na PC, wydajność może się różnić w zależności od konfiguracji systemu, w tym kompatybilności systemu i jakości kabla DisplayPort 1.4. Nalezy upewnić się, że Twoja konfiguracja spełnia minimalne wymagania. Tytuły SteamVR mają również indywidualne wymagania systemowe, więc proszę sprawdzić informacje o grze na Steamie.

Różnice w funkcjach PS VR2 na PS5 i PC

PS VR2 został zaprojektowany specjalnie dla PS5, więc gracze zauważą, że niektóre kluczowe funkcje, takie jak HDR, sprzężenie zwrotne w zestawie, śledzenie oczu, adaptacyjne triggery i haptyczne sprzężenie zwrotne (inne niż wibracje) nie będą dostępne podczas gry na PC. Jednak inne zaawansowane funkcje PS VR2 są wspierane, w tym 4K (2000 x 2040 na oko), pole widzenia 110 stopni, wykrywanie dotyku palców, widok przezroczysty oraz renderowanie foveated (bez śledzenia oczu) i dźwięk 3D w grach obsługujących tę technologię.

Dodatkowo, w ramach obchodów Days of Play, gracze w wybranych regionach mogą uzyskać 100 USD zniżki na PS VR2 oraz pakiet PS VR2 Horizon Call of the Mountain (dla PS5) do 12 czerwca. Oferty i daty promocji mogą się różnić w zależności od regionu.

Skorzystacie z możliwości wykorzystania gogli PS VR2 na swoich komputerach?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SzczepanTech
SzczepanTechhttps://szczepan.tv
Twórca internetowy - Streamer - Redaktor Naczelny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię