Strona głównaGryPo 30 latach odkryto nieznaną wcześniej i nigdy niezapowiedzianą grę

Po 30 latach odkryto nieznaną wcześniej i nigdy niezapowiedzianą grę

Co jakiś czas na strychach i piwnicach ludzie na całym świecie znajdują zagubione lub zapomniane wersje gier. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z sytuacją nieco inną. Znaleziono bowiem grę, która oficjalnie nigdy wcześniej nie istniała.

Nieznana wcześniej gra trafiła do Stephana Reesa, który na YouTubie posługuje się pseudonimem Archon 1981. Z informacji na pudełku i w samej grze wynika, że nazywa się ona UWC, co jest skrótem od Universal Wrestling Corporation. Nazwa to była używana przez WCW w 1988 roku, gdy organizacja była przejmowana przez Teda Turnera. Jak łatwo się domyślić, produkcja dotyka tematyki wrestlingu. Znajduje się w niej kilku znanych zawodników, np. Sting, Ric Flair oraz Road Warrior.

Zobacz: Obrabował bank przy użyciu pistoletu z konsoli NES

Z uzyskanych informacji wynika, że gra powstała w 1989 roku. Została stworzona przez nieistniejące już japońskie studio SETA. Jak znalazła się w rękach Reesa? Kupił ją od jednego z ówczesnych pracowników firmy, który dostał jeden egzemplarz do domu, aby mógł grę w spokoju przetestować. Stało się tak, ponieważ był on dużym fanem wrestlingu. Ostatecznie gra nigdy nie została wydana lub nawet zapowiedziana, więc 30 lat przeleżała gdzieś w szafie.

Zobacz: Oryginalnie zapakowany Super Mario Bros. na konsolę NES sprzedany za ponad 100 tys. dolarów

Jeśli chcielibyście w nią kiedyś zagrać, to Stephen Reese zadeklarował się, że umieści w sieci ROM, czyli coś w rodzaju obrazu płyty.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię