Strona głównaWiadomościHardwareRośnie zapotrzebowanie na pamięci DRAM, a to oznacza rychłe podwyżki

Rośnie zapotrzebowanie na pamięci DRAM, a to oznacza rychłe podwyżki

W ostatnich miesiącach ceny pamięci RAM spadły do dawno niespotykanych poziomów. Dzisiaj 16 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 3000 MHz możemy kupić już za 299 zł. Ale taka sytuacja nie będzie trwać wiecznie. Już rośnie zapotrzebowanie na DRAM, a to zapowiada szybkie podwyżki.

Trzeci kwartał 2019 roku był niezwykle udany niemal dla wszystkich producentów pamięci DRAM. Pomimo znacznej obniżki cen zanotowali oni wzrosty w porównaniu do trzeciego kwartału 2018 roku. Samsung zwiększył dostawy aż o 30 procent, co przełożyło się na 5-procentowy wzrost przychodów (7,12 mld dolarów). Na drugim miejscu znalazło się SK Hynix, które zwiększyło dostawy o 20 procent, a przychodzi o 3,5 procent, co dało 4,41 mld dolarów. Trzecie miejsce zajmuje Micron, który zwiększył sprzedaż o 30 procent i osiągnął przychód 3,07 mld dolarów.

Zobacz: Tajwański overclocker ustanowił nowy rekord podkręcania pamięci RAM

Rynek pamięci DRAM Q3 2019

Jednak na tym dobre informacje się kończą. Specjaliści z DRAMeXchange przewidują, że w najbliższych miesiącach znacząco wzrośnie zapotrzebowanie na pamięci DRAM. To oznacza większe zamówienia i możliwość dyktowania wyższych cen przez producentów. To z kolei przekłada się na wyższe ceny końcowe. Zatem jeśli planowaliście w najbliższym czasie złożyć nowy komputer lub chociaż wymienić pamięci RAM, to lepiej nie czekajcie zbyt długo.

Zobacz: Pierwsze na świecie fabryczne pamięci RAM DDR4 4866 MHz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię