Strona głównaWiadomościHardwarePierwsze na świecie fabryczne pamięci RAM DDR4 4866 MHz

Pierwsze na świecie fabryczne pamięci RAM DDR4 4866 MHz

Firma Corsair zaprezentowała pierwsze na świecie fabryczne pamięci RAM, które są taktowane zegarem aż 4866 MHz. Jak się pewnie domyślacie, nie są to konstrukcje tanie.

Nowe pamięci to Corsair Vengeance LPX DDR4-4866. Są one, a jakżeby inaczej, taktowanie zegarem aż 4866 MHz, co czyni z nich pierwszy tego typu model na rynku. Jednak najbardziej imponujące są chyba opóźnienia, które wynoszą 18-26-26-46. To wynik niemal taki sam, jaki ma wiele modeli o taktowaniu około 3600 MHz. Oczywiście wiąże się to z wyższym napięciem, ale 1,5 V aż tak nie szokuje w kontekście pozostałej specyfikacji należy uznać za wynik bardzo dobry.

Zobacz: Ceny pamięci RAM mogą spaść w tym roku nawet o 42 procent

Niestety, nie każdy będzie mógł skorzystać z nowych pamięci. Nie tylko dlatego, że są drogie (860 dolarów lub 975 funtów!), ale też dlatego, że wymagają odpowiedniej płyty głównej. Corsair, na liście kompatybilnych modeli, wymienia jedynie ASUS ROG Crosshair VIII Formula, MSI MEG X570 Godlike oraz MSI Presitge X570 Creation i to tylko pod warunkiem, że razem z nimi zainstalowany będzie procesor AMD Ryzen 3000. Poza tym wymagana jest jeszcze jedna rzeczy – specjalny system chłodzenia, który utrzyma w ryzach temperaturę kości.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię