Strona głównaGryAktualnościEA anulowało grę Star Wars z otwartym światem

EA anulowało grę Star Wars z otwartym światem

Wygląda na to, że tajemnicza gra w świecie Gwiezdnych Wojen nigdy nie powstanie. Projekt, nad którym początkowo pracowało już zamknięte Visceral Games, a później studio EA w Vancouver został ostatecznie anulowany. Szkoda, bo otwarty świat w uniwersum Star Wars to coś, na co czeka wielu graczy.

Studio Visceral Games pracowało nad grą przygodową w świecie Gwiezdnych Wojen. Miała to być liniowa opowieść, wyreżyserowana przez Amy Henning, czyli reżyserkę serii Uncharted. Niestety, pod koniec 2017 roku studio zostało zamknięte, a projekt został przejęty przez oddział EA w Vancouver. Wtedy też przeszedł on gruntowne zmiany. Nowi twórcy zachowali tylko kilka elementów produkcji, którą postanowili zmienić na grę z otwartym światem. Przecieki brzmiały niezwykle obiecująco. Jednak wygląda na to, że gra nigdy nie trafi na sklepowe półki. Właśnie została anulowana.

Zobacz: Star Wars Jedi Fallen Order – przecieki na temat fabuły nowej gry

Tak przynajmniej twierdzą trzy osoby, do których dotarł serwis Kotaku. Wygląda na to, że produkcja wciąż była we wczesnym etapie produkcji. Szefowie EA mieli przyjrzeć się planom wydawniczym na najbliższe lata i postawić na gry, które zostaną wydane wcześniej. A warto przypomnieć, że na jesień tego roku do sprzedaży ma trafić gra Jedi: Fallen Order. Oprócz tego Elektronicy mają też pracować nad jeszcze jedną produkcją w uniwersum Gwiezdnych Wojen, która miałaby trafić do nas pod koniec 2020 roku (być może już na konsole nowej generacji).

Pomimo anulowania gry żaden z pracowników EA Vancouver nie został zwolniony. Wszyscy zostali przeniesieni do innych projektów. Część z nich ma nadzieję, że gra zostanie jeszcze zrestartowana, gdy zakończą prace nad aktualnymi tytułami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię