Wstęp

Strona głównaPoradnikiHardwarePolecane zestawy komputerowe - grudzień 2018

Polecane zestawy komputerowe – grudzień 2018

Wstęp

To już ostatni miesiąc tego koszmarnego roku dla wszystkich fanów PCMasterRace. Zaczął się on od kosmicznych cen za karty graficzne, a kończy sporymi podwyżkami na procesorach Intela. Ale nie ma co się poddawać! Wciąż da się złożyć świetne zestawy do grania, co zamierzamy Wam udowodnić.

Od wielu miesięcy nie zmieniły się nasze wytyczne w przypadku składania zestawów komputerowych. Najważniejsza jest dla nas wydajność w grach, bo w końcu z myślą o graczach powstał nasz serwis. Pamiętamy też o ewentualnej możliwości łatwego rozbudowania komputera. Na dalszy plan spada wydajność w aplikacjach użytkowych i programach do obróbki zdjęć czy wideo. Na szczycie naszej listy priorytetów są: karta graficzna, procesor i pamięć RAM. Ale nie oznacza to, że bagatelizujemy wpływ płyty głównej, zasadność solidnego zasilacza lub potrzebę instalowania systemu operacyjnego na dysku SSD. Jeśli budżet na to pozwala, to staramy się, aby każdy element oferował odpowiednią jakość i wydajność.

Nadal nie bierzemy pod uwagę napędów typu nagrywarka DVD, ponieważ w naszej ocenie są one dzisiaj już przeżytkiem. Już nikt nie korzysta z płyt, a nawet gdyby, to cena nagrywarki DVD to ledwie kilkadziesiąt złotych, więc niewielkim kosztem można ją dokupić. W naszych zestawach nie ma też obudów. Dlaczego? Bo o gustach się nie rozmawia. Każdemu podoba się coś innego. W sprzedaży dostępnych jest wiele dobrych produktów i wierzymy, że każdy będzie potrafił wybrać coś dla siebie. Z tego powodu musicie do naszych zestawów doliczyć te kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych na obudowę. Jeśli nie wiecie, jakie modele są godne polecenia, to na końcu znajdziecie nasze propozycje zarówno obudów, jak i coolerów CPU.

W tym miesiącu już proponujemy kartę graficzną RTX, ale dopiero przy budżecie 8000 zł. Przy niższych kwotach wciąż lepiej wypadają GTX-y.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

    • Jeśli w zestawie nie ma, to znaczy, że jest dostarczane wraz z procesorem. Jeśli nie ma chłodzenia w pudełku, to proponujemy w zestawie. Jeśli ktoś nie chce stockowego chłodzenia, to na końcu jest lista rekomendowanych przez nas modeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię