Wstęp

Strona głównaPoradnikiHardwarePolecane zestawy komputerowe - listopad 2018

Polecane zestawy komputerowe – listopad 2018

Wstęp

Ten rok nie jest najlepszy dla fanów PC Master Race. Spójrzmy prawdzie w oczy – wahania cen podzespołów sprawiły, że kupno PC-ta stało się trochę loterią. Albo trafimy na dobre ceny, albo sporo przepłacimy. Niestety, nie zapowiada się, aby sytuacja miała wkrótce się poprawić. Pomimo tego podjęliśmy się zadania i stworzyliśmy w naszej opinii najbardziej optymalne zestawy w określonych cenach.

Od wielu miesięcy nie zmieniły się nasze wytyczne w przypadku składania zestawów komputerowych. Najważniejsza jest dla nas wydajność w grach, bo w końcu z myślą o graczach powstał nasz serwis. Pamiętamy też o ewentualnej możliwości łatwego rozbudowania komputera. Na dalszy plan spada wydajność w aplikacjach użytkowych i programach do obróbki zdjęć czy wideo. Na szczycie naszej listy priorytetów są: karta graficzna, procesor i pamięć RAM. Ale nie oznacza to, że bagatelizujemy wpływ płyty głównej, zasadność solidnego zasilacza lub potrzebę instalowania systemu operacyjnego na dysku SSD. Jeśli budżet na to pozwala, to staramy się, aby każdy element oferował odpowiednią jakość i wydajność.

Nadal nie bierzemy pod uwagę napędów typu nagrywarka DVD, ponieważ w naszej ocenie są one dzisiaj już przeżytkiem. Już nikt nie korzysta z płyt, a nawet gdyby, to cena nagrywarki DVD to ledwie kilkadziesiąt złotych, więc niewielkim kosztem można ją dokupić. W naszych zestawach nie ma też obudów. Dlaczego? Bo o gustach się nie rozmawia. Każdemu podoba się coś innego. W sprzedaży dostępnych jest wiele dobrych produktów i wierzymy, że każdy będzie potrafił wybrać coś dla siebie. Z tego powodu musicie do naszych zestawów doliczyć te kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych na obudowę. Jeśli nie wiecie, jakie modele są godne polecenia, to na końcu znajdziecie nasze propozycje zarówno obudów, jak i coolerów CPU.

Nadal nie ufamy za bardzo kartom graficznym GeForce RTX. Zresztą są one zbyt drogie, aby w tym momencie były opłacalne. Najmocniejsza konstrukcja to przecież koszt rzędu 5000 zł za samą grafikę. To poziomy na ten moment nieakceptowalne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię