Strona głównaEsportPompa Team pokonuje IHG i wygrywa 4. sezon Polskiej Ligi Esportowej

Pompa Team pokonuje IHG i wygrywa 4. sezon Polskiej Ligi Esportowej

Nadszedł kres dominacji Illuminar Gaming w Polskiej Lidze Esportowej. Po kilku zwycięstwach IHG z rzędu znalazł się zespół silniejszy od IHG, który po długim i ciężkim pojedynku pokonał przeciwników 3:2.

W League of Legends, podobnie jak w turnieju CS:GO, zastosowano system Gauntlet, który rozstawił zawodników w turniejowej drabince zgodnie z miejscami zajmowanymi w sezonie zasadniczym ligi. Tym samym Illuminar Gaming od razu zakwalifikowali się do wielkiego finału, jako, że w lidze zajęli 1. miejsce, natomiast Pompa Team z racji 4. miejsca musiała jeszcze w drodze do finału rozegrać dwa starcia – z Wisłą Płock, które wygrali pewnie 2:0 oraz Czeską Husarią – to spotkanie zawodnicy Pompy wygrali 2:1.

Finałowe starcie Pompy z Illuminar Gaming, rozgrywane przy wypełnionej niemal do ostatniego miejsca małej hali Areny Gliwice, godne było swojej rangi. Obie drużyny “dostowały się” do sytuacji, fundując widzom istną wymianę ciosów i walkę runda za rundę. Niemal w każdym starciu przewaga każdej z drużyn była stosunkowo niewielka i o ostatecznym triumfie decydowały detale – tak w poszczególnych rundach jak i całym finale.

Za zwycięstwo gracze Pompy otrzymali 44 tysiące złotych. Tytuł MVP turnieju został Puki style, a w ramach nagrody otrzymał telefon komórkowy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię