Strona głównaGryAktualnościNowa wersja Steam będzie wspierać crossplay z Xbox One?

Nowa wersja Steam będzie wspierać crossplay z Xbox One?

Z analizy plików najnowszej wersji Steam Beta można wywnioskować, że platforma Valve będzie wspierała crossplay z Xbox One. Czy powinniśmy się szykować na rewolucję w gamingowym świecie?

Dowody na potwierdzenie tej teorii przekazało dwóch użytkowników południowoamerykańskiego forum dla graczy. Poinformowali oni społeczność, że odkryli interesujący kod w internetowym module gry wieloosobowej na Steam. Plik ten jest częścią modułu o otwartym kodzie źródłowym, którego klient Steam używa do przeprowadzania dopasowań i został zaktualizowany w omawianej wersji beta Steam.

Zobacz także: EA poważnie myśli o crossplayu między platformami. To zasługa Fortnite’a

Całe odkrycie to w zasadzie jedna linia kodu, która identyfikuje konsole Xbox w przypadku łączenia ich z PC. Możemy to zinterpretować, jako zainteresowanie Valve dla wsparcia crossplay. Oczywiście kod ten może być usunięty w kolejnych iteracjach i ostatecznie nie trafić do finalnej wersji Steam.

Poniżej omawiana linijka kodu:

Jeżeli jednak okazałoby się to prawdą to pozwoliłoby nie tylko na zwiększenie liczby graczy w wielu tytułach, ale możliwy dostęp do szerszej biblioteki gier. W ostatnim czasie Epic Games wprowadziło crossplay dla Fortnite, co zostało bardzo dobrze ocenione przez graczy i z pewnością wywarło również presję na innych wydawców. Wygląda na to, że Valve i Microsoft chcą iść tą samą drogą.

Oczywiście nie jest to całkowita nowość, ponieważ Killer Instinct w wersji Steam wspiera crossplay z Xbox One. Tym razem jednak byłoby to coś więcej zwłaszcza biorąc pod uwagę wsparcie Xbox One dla klawiatur i myszy. Kolejnym krokiem byłaby integracja przez Valve i Microsoft obu platform.

Jak sądzicie czy byłby to krok w dobrym kierunku? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię