Strona głównaGryAktualnościGry na PlayStation 5 i Xbox SX mogą być droższe o około...

Gry na PlayStation 5 i Xbox SX mogą być droższe o około 50 zł

Jakiś czas temu były szef Sony – Shawn Layden – powiedział, że jego zdaniem rynek gier jest niezrównoważony. Koszt stworzenia tytułu AAA są coraz większe, a ceny sklepowe pozostały na tym samym poziomie. Wygląda na to, że miał rację. Gry na konsole nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X – mogą być droższe. O ile? 10 dolarów, czyli mniej więcej 50 zł.

Jakiś czas temu pisaliśmy o dość kontrowersyjnych, ale jednocześnie sensownych słowach Shawna Laydena – byłego szefa Sony. Zauważył on, że dzisiaj koszty wyprodukowania gry AAA są niewspółmierne do ceny na sklepowych półkach. Kiedyś stworzenie gry kosztowało kilka milionów dolarów, a dzisiaj budżety dochodzą nawet do 80-150 mln dolarów. W tym samym czasie w USA cena to cały czas 60 dolarów, co w Polsce przekłada się na mniej więcej 250 zł. Czy to oznacza, że wkrótce gry staną się droższe? Jest na to spora szansa, a zapowiedzią tego jest… NBA 2K21.

Xbox Series X

Droższe gry na PlayStation 5 i Xbox Series X?

2K Games ogłosiło oficjalne ceny wszystkich wersji NBA 2K21. Normalnie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że wersje na PlayStation 5 i Xbox Series X są droższe od swoich odpowiedników na aktualną generację. Za grę na PlayStation 4 i Xbox One zapłacimy 59,99 dolarów lub 59,99 funtów. Z kolei wydanie na kolejną generację to koszt odpowiednio 69,99 dolarów oraz 64,99 funtów. Co ważne, nie jest tutaj oferowane darmowe ulepszenie dla nowych konsol, jak chociażby w przypadku Madden 21. Wyjątek stanowi wersja „Mamba Forever Edition”, która kosztuje 99,99 dolarów lub 84,99 funtów.

PlayStation 5 poziomo

Skąd wyższa cena na PlayStation 5 oraz Xbox Series X? Tego nie wiemy. Prawdopodobnie wynika to z faktu lepszej wersji gry na konsole nowej generacji. Jednocześnie może to być zapowiedź wzrostu cen wszystkich gier, które zostaną wydane na PS5 i XSX. Z jednej strony 50 zł nie wydaje się specjalnie wysoką podwyżką (chociaż byłoby to 20% więcej), ale przy kilku czy nawet kilkunastu grach robi się z tego całkiem niezła kwota. Oby NBA 2K21 okazało się wyjątkiem, a nie zapowiedzią reguły.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameBiz
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię