Strona głównaWiadomościRozrywkaPrequel Gry o Tron anulowany, ale drugi dostaje zielone światło

Prequel Gry o Tron anulowany, ale drugi dostaje zielone światło

Miniona noc była trochę szalona dla uniwersum Gry o Tron. Z jednej strony zapowiadany od dawna prequel został anulowany. Z drugiej strony zielone światło dostała inna seria o tytule „House of the Dragon” (ang. Dom Smoka).

HBO już jakiś czas temu zapowiadało, że pracuje nad prequelem Gry o Tron. Główną rolę w serialu miała otrzymać Naomi Watts i tak też się stało. Nagrano nawet odcinek pilotażowy, po którym produkcję anulowano. Podobno znacząco przekroczono budżet, a do tego dochodziło do napięć na planie zdjęciowym. Serial miał opowiadać historię Westeros na wiele lat przed wydarzeniami z Gry o Tron, gdy w krainie było jeszcze 100 różnych, małych królestw.

Zobacz: Nowy trailer The Mandalorian zapowiada ucztę dla fanów

Ale są też dobre wieści. Inny prequel Gry o Tron dostał zielone światło. Wiemy, że na ten moment HBO zamówiło 10 odcinków. Mają one opowiadać historię rodziny Targaryen na 300 lat przed wydarzeniami z oryginalnej Gry o Tron. Serial ma bazować na książce „Ogień i Krew” autorstwa nie kogo innego, jak George’a R.R. Martina.

Zobacz: The Eternals – wyciekły zdjęcia z planu nowego filmu Marvela

Pierwszy odcinek House of the Dragon zostanie wyreżyserowany przez Miguela Sapochnika, który został również showrunnerem razem z Ryanem Condalem. Póki co nie wiemy, kto wystąpi w serialu i na kiedy jest planowana premiera.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię