Strona głównaWiadomościProcesory AMD Ryzen sprzedają się coraz lepiej

Procesory AMD Ryzen sprzedają się coraz lepiej

AMD podsumowało przychody za drugi kwartał 2018. Dzięki wysokim wynikom sprzedaży procesorów Ryzen i Epyc przychody AMD wyniosły 1,76 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 53% w porównaniu z drugim kwartałem 2017. A mówią, że rynek leży.

Dostawy jednostek Ryzen wzrosły dwukrotnie w porównaniu z pierwszym kwartałem. Dyrektor generalny AMD Lisa Su, przypisała to wzrostowi popytu na mobilne procesory Ryzen.

To trochę zaskakujące jeżeli weźmiemy pod uwagę, że procesor nie zrobił szału na rynku. Według raportu przygotowanego przez Susquehanna, Ryzen Mobile stanowił zaledwie pół procenta sprzedaży rynkowej. Wygląda jednak na to, że dane te mogą być niepełne.

Wypowiedź CEO AMD:

Patrząc na nasz segment CPU oraz GPU, przychody w drugim kwartale wzrosły o 64% w stosunku do poprzedniego roku. Jest to napędzane przez duże zapotrzebowanie na nasze karty graficzne Radeon i nasze procesory mobilne Ryzen. Sprzedaż AMD Ryzen zwiększyła się dwukrotnie analogicznie wzrosła sprzedaż mobilnych procesorów Ryzen w drugim kwartale.

W drugim kwartale zmniejszyło się zapotrzebowanie górników krypowalut, przez co wielu producentów w tym Nvidia pozostało z dużymi stratami w porównaniu do pierwszego kwartału tego roku. Oczekiwano, że również AMD zostanie trafiony tym pociskiem jednak wyniki nie są tak złe jak zakładano.

Uważamy, że przychody z blockchain spadły z około 10% w pierwszym kwartale do 6% przychodów w drugim kwartale.

Odpowiada to zmniejszeniu przychodów o 59,4 miliona dolarów w okresie 6 miesięcy, głównie z powodu spadku popytu na blockchain. Jest to oczywiście niemała kwota, ale stanowi zaledwie 3% całości przychodów przy porównaniu kwartałów. Z kolei Nvidia oszacowała straty na 190 milionów dolarów z powodu spadku popytu na GPU. Jednak ogólny przychód zielonych wyniósł 1,94 miliarda dolarów w pierwszych trzech miesiącach tego roku.

W trzecim kwartale spadek zainteresowania kopaniem spowoduje dalsze spadki przychodów. Wtedy to karty graficzne będą napędzać sprzedaż AMD. O ile na rynku kryptowalut nagle się coś nie odmieni.

AMD oczekuje, że nowe procesory 7 nm Ryzen oraz serwerowe EPYC będą napędzały sprzedaż przez resztę tego oraz przez cały przyszły rok. Zwłaszcza, że wygląda jakby Intel miał problemy ze swoimi 10 nm.

Strategia AMD zakładająca utrzymanie tempa wydawniczego wydaje się opłacać. Warto zaznaczyć, że jeszcze w 2015 było sporo obaw o bankructwo firmy. Teraz jest sporym zagrożeniem dla Intela.

A co wy sądzicie na ten temat? Sprzedaż AMD nadal będzie się utrzymywać?

Źródło: pcgamesn

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię