Strona głównaWiadomościHardwareProducent kart graficznych XFX, rzekomo wszystkie swoje karty sprzedaje górnikom.

Producent kart graficznych XFX, rzekomo wszystkie swoje karty sprzedaje górnikom.

Firma MyDrivers przedstawiła raport, z którego wynika, że jeden z głównych producentów kart graficznych AMD, we wrześniu cały swój zapas kart graficznych sprzedał chińskim farmom kryptowalut.

Powodem, dlaczego karty graficzne AMD są tak bardzo popularne wśród kopaczy kryptowalut, jest ich wysoka wydajność w wydobywaniu oraz duża pojemność pamięci VRAM. Aktualnie plik DAG kryptowaluty Ethereum zajmuje 3,49 GB (oznacza to tyle, że taką minimalną pojemność pamięci VRAM musi na swoim wyposażeniu mieć karta graficzna). Górnicy kryptowalut przewidują jednak, że w najbliższej przyszłości rozmiar pliku DAG wzrośnie do ponad 4 GB. W takich okolicznościach karty graficzne AMD bardzo dużo zyskują. Ponieważ są stosunkowo tanie i dysponują dużą pojemnością VRAM. Po drugiej stronie znajdują się karty graficzne Nvidia Ampere, które są drogie i dodatkowo bardzo prądożerne, a najpopularniejszy na tę chwilę model dysponuje zaledwie 10 GB VRAM i jest praktycznie niemożliwy do kupienia.

Tak dobra sprzedaż kart graficznych AMD w sektorze kryptowalut, może spowodować, że premiera nowych kart graficznych AMD, przebiegnie w podobny sposób, jak premiera Nvidia Ampere. Z tą różnicą, że tutaj o karty będą walczyli górnicy, a nie gracze. Mamy nadzieję, że tak się nie stanie, ponieważ byłby to duży cios dla graczy pecetowych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię