Strona głównaEsportCounter-StrikeProfesjonalny gracz CS:GO przestał streamować przez… penisy

Profesjonalny gracz CS:GO przestał streamować przez… penisy

Marcelo ‘coldzera’ David – przez lata najlepszy gracz CS:GO na świecie, na jakiś czas rezygnuje ze streamowania na Twitchu. Wszystkiemu winni są trollujący go widzowie, którzy za wszelką cenę próbowali wpędzić zawodnika w kłopoty.

Streamując musimy być przygotowani na zderzenie z różnymi osobami. Na nasz kanał i czat może wejść każdy. Niektórzy są przyjaźnie nastawieni, a inni mają smutne życie i jedyną ich rozrywką jest uprzykrzanie życia innym. Na tych drugich trafił niedawno profesjonalny gracz CS:GO – Marcelo ‘coldzera’ David. Sytuacja zrobiła się dla niego na tyle nieprzyjemna i denerwująca, że zawodnik na jakiś czas zrezygnował z transmisji na żywo.

Zobacz: North inicjuje akcję #StopToxicity. Organizacja staje do walki z toksycznością i hejtem w esporcie

O co dokładnie poszło? Kilka osób próbowało go „zesnajpić”. Jest to określenie używane wobec osób, które próbują trafić do tej samej gry, co streamer. Obserwując jego transmisję wiedzą, kiedy szukać meczu i tym samym zwiększają swoją szansę na pojedynek z jednym z najlepszych zawodników na świecie. I to samo w sobie nie jest niczym złym. Gorzej, gdy takie osoby celowo zmieniają swoje zdjęcia profilowe na Steamie na obraźliwe i pornograficzne (np. penisów), aby wpędzić gracza w kłopoty. Fotki pojawiały się dosłownie na kilka sekund, ale to wystarczy, aby zgłosić kanał za treści obraźliwe i domagać się bana – czasowego lub permanentnego.

Zobacz: Już nawet Farming Simulator ma swoją ligę esportową. Czy to nie jest przesada?

Właśnie dlatego Marcelo ‘coldzera’ David w najbliższym czasie nie zamierza streamować. Już rok temu zrobił sobie sporą przerwę w transmisjach, również z powodu nachalnych i chamskich widzów. Teraz wrócił do tego i znowu zderzył się ze ścianą. Dla mnie jest to strasznie smutne. Gdy o tym pomyślę, to chyba jest mi bardziej żal osób, które w ten sposób psują komuś zabawę. Muszą mieć strasznie nudne i smutne życie skoro decydują się na takie zagrywki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię