Strona głównaPoradnikiPrzegrane w maju - nadchodzące premiery na PC

Przegrane w maju – nadchodzące premiery na PC

Czas podobno jest na wagę złotą, więc warto go przeznaczyć na wyłącznie dobre gierki. I wcale nie będzie trzeba się cofać do tytułów z przeszłości, by przyjemnie rozegrać kilka długich sesji.

Producenci przez ostatnie miesiące rozsiewali w mediach informacje o gorących gierkach. Na polach uprawnych game-devu z wolna wyrastały konkretne zapowiedzi zwiastujące ciekawą rozgrywkę ubraną w piękną oprawę graficzną. Nie ze wszystkich nasionek udało się twórcom wyhodować dorodne tytuły, ale wystarczy kilka, by na cały miesiąc dostarczyć nam najwyższej jakości rozrywkę. Szykujcie więc kosze na zakupy, bowiem w maju będzie w co gierczyć.

 

1. Total War Saga: Thrones of Britannia

[you tube=-Fu0UPnk4kc]

Najnowsza odsłona gry strategiczno-turowej rozpoczyna nowy rozdział dla serii Total War. Creative Assembly ponownie pozwoli nam wziąć udział w ogromnych bitwach, lecz dla odmiany rozgrywanych w bardzo wąskim czasie. Uwagę graczy zamierzają kupić przy pomocy realiów historycznych przeniesionych na wirtualną mapę Wysp Brytyjskich z IX wieku. W grze mamy się opowiedzieć po jednej ze stron konfliktu dotyczącego przejęcia totalnej władzy nad Anglią, Walią, Irlandią i Szkocją. Problem ustanowienia rządów również będzie można rozwiązać z pomocą frakcji Wikingów, którzy może i nie znają się za dobrze na polityce, to jednak już 3 maja udowodnią, że umią rzeź. 

 

2. City of Brass

[you tube=4LIdxaLScpI]

Przeklęte miasta jak zwykle stanowią więzienie dla cennych skarbów, a my jako złodziej mamy za obowiązek uratować je od złotej samotności. Niestety, droga ku ocaleniu błyskotek z Dalekiego Wschodu będzie trudniejsza, niż wtargnięcie do Fort Knox. W lokacjach losowo generowanych przez algorytm czaić się będą nieumarli żołnierze, duchy i inne straszelstwa pilnujące prawa i porządku. Jakkolwiek znali się na swojej robocie, nasz bohater nie zrezygnuje ze wzbogacenia się i uzbrojony w krótki miecz oraz bicz wyruszy na spotkanie wielkiej przygody wzorowanej na Księdze tysiąca i jednej nocy. 4 maja poznamy się na walce, pułapkach i życzeniach spełnianych przez tajemniczych dżinów.

 

3. Conan Exiles

[you tube=0Tyrbmlu_vo]

Fani survivalowych RPG-ów już od jakiegoś czasu mogli testować Conan Exiles w ramach wczesnego dostępu. Jednak po premierze wersji 1.0 wiele się zmieni. Bardziej angażująca walka, dopracowane elementy craftingu i cech postaci, lepsza optymalizacja, czy też usprawnione tryby gry sieciowej – to zaledwie ułamek tego, co twórcy zamierzają wprowadzić, aby grało się jeszcze lepiej niż dotychczas. I to zarówno w pojedynkę jak i odwiedzając publiczne serwery mamy poczuć prawdziwą głębię uniwersum Conana, gdzie przetrwanie uzależnione jest od dobrej kondycji bohatera, rozbudowanych fortec i miast, czy też przychylności bogów. O tym, czy będą łaskawi dla naszego wygnańca mamy się przekonać w finalnej odsłonie 8 maja.

 

4. Pilars of Eternity II: Deadfire

[you tube=LgCTt02KTYg]

Bóg Eothas narozrabia w kontynuacji Pilars of Eternity niemal doprowadzając głównego bohatera do śmierci. W rzucie izometrycznym odpłacimy mu się za nadobne. Przed tym jednak zwiedzimy większą część archipelagu Deadfire, który zamieszkują wrogie bestie i mniej cywilizowani ludzie. Na szczęście nie staniemy z nimi w oko w oko samopas, a z doborowym zespołem, który samodzielnie skompletujemy. Wraz z nimi 8 maja wypełnimy wiele zmyślnie opracowanych zadań, co nie znaczy, że braknie czasu na zwykłe rozmowy o świecie i trudnych sprawach.

 

5. Wild West Online

[you tube=6w94ITpi3eQ]

Może i konsolowcy mają swoje Red Dead Redemption, ale my za chwilę otrzymamy bilet wstępu na jeszcze bardziej Dziki Zachód. Wild West Online, jak sama nazwa wskazuje, to gra MMO, w której poznamy uroki życia na przełomie XIX i XX wieku. W znamiennych dla popkultury czasach można będzie odegrać wiele ról, jak chociażby stróża prawa, bandyty, poszukiwacza złota, jak i typowego kanciarza zgrywającego tysiące talii kart, co lubią dym. Interesująco zapowiadają się proste atrakcje w dużych i małych miastach, ale bez nabitego pistoletu lepiej nie wychodzić z domu, choć i tu broń przyda się do obrony własnego mienia przed przestępcami z listów gończych. Pierwsza kolejkę whiskey producenci postawią nam w saloonie 10 maja.        

 

6. Ancestor Legacy

[you tube=TD5Ws-cha98]

Po rewelacyjnie przyjętym przez krytyków i graczy Frostpunk, Ancestor Legacy może zapisać się w historii polskiego game-devu jako kolejna świetna gierka. Tym bardziej, że reprezentuje gatunek RTS-ów nieco mniej rozwijany przez deweloperów. Kierunek gamingu został przez studio Destructive Creations ustawiony na wydarzenia historyczne, odnoszące się do początków średniowiecza. A jak dobrze wiemy, działo się wtedy sporo zarówno w kontekście krwawych wojen jak i rozwoju ekonomicznego. Gracze zadecydują, która z 4 frakcji (Anglosasi, Słowianie, Germanie, wikingowie) będzie siać postrach wśród wrogów i stanowić wzór do naśladownictwa. Dziejom losów wspomnianych ugrupowań będzie towarzyszyć wysoka jakość wizualna, interesująca metodyka starć, a także podział rozgrywki na kampanię singleplayer i multi. 22 maja zabrzmi bitewny róg.

 

7. State of Decay 2

[you tube=FB4fFl-Ysg8]

Stany Zjednoczone pod panowaniem zombie to miejsce niezbyt przyjazne ostatnim ocalałym ludziom. Powodem niesnasek jest prowadzenie przeciwstawnego trybu życia, który postawił ich po dwóch stronach barykady. Każdy w końcu jeść musi, ale nie wszyscy spać. W tym przypadku człowiek walczący o przetrwanie oprócz plądrowania hipermarketów musi sprawić sobie schronienie i umiejętnie rozwijać swoje talenty. Aby było nieco łatwiej przetrwać zombie-czasy twórcy oddają w nasze ręce więcej, niż jednego bohatera. Trzeba tylko pamiętać o tym, że postać raz zjedzona nie zostanie zwrócona w całości przez żywe trupy, więc zalecane jest rozsądne zarządzanie nie tylko jedzeniem, ale też zasobami ludzkimi. Pierwszym kęsem podzielimy się ze szwędaczami w okolicach 22 maja.

 

8. Dark Souls: Remastered

[you tube=qRhb9UduYmw]

Moda na ożywianie klasyków gamingu dotarła i do studia Bandai Namco, które postanowiło, że napis You Died w pierwszym Dark Souls wyświetli się 25 maja w rozdzielczości 4K. Będziemy umierać niezliczoną ilość razy w ładniejszej oprawie z widokiem na bardziej wyraźne oblicze demonów. Oprócz liftingu graficznego na poprawki załapały się animacje potworów, dynamika walki i poruszania się, a także praca kamery. Czy kultowa gra akcji RPG zachwyci nas tak samo, jak za pierwszym razem? Dowiemy się tego ginąc przy pierwszej możliwej okazji.   

   

Macie już swoich ulubieńców na maj? Piszcie więc i komentujcie. Nawiązując do ostatniej premiery z listy, umieramy z ciekawości 😛

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię