Strona głównaKonsolePS5 aktualizacja firmware 8.0 – wiele nowości i zmian

PS5 aktualizacja firmware 8.0 – wiele nowości i zmian

Niektórzy posiadacze konsol PS5 mają możliwość zaktualizowania oprogramowania do wersji 8.0. Nowa wersja wprowadza bardzo dużo poprawek i udogodnień jakościowych. Zobaczmy co nas czeka.

Wybrani posiadacze konsol PS5 dostali zaproszenie do wzięcia udziału w testach nowej wersji oprogramowania. Wśród najważniejszych zmian jest obsługa urządzeń zgodnych z Dolby Atoms. Dzięki temu przestrzenny dźwięk obsługiwany przez Tempest 3D AudioTech działa na kompatybilnych głośnikach.

Aby włączyć Dolby Atmos idź do Ustawienia -> Dźwięk -> Wyjście dźwięku i tam wybierz odpowiedni format.

To nie jedyna nowość jaka trafiła na konsole, wśród tych najciekawszych warto wspomnieć możliwość podłączenia drugiego pada w roli pomocy. Można to wykorzystać podczas rozgrywki np. dzieci. Dodano także funkcję „odczuwania” na padzie podczas korzystania z menu PS5. Funkcja ta działa z kontrolerami DualSense, DualSense Edge oraz PS VR2 Sense. Ma ona pomóc niepełnosprawnym graczom w poruszeniu się po menu konsoli.

Również UI Imprezy przeszły również małą przemianę. Dzięki temu możemy zapraszać do zamkniętej imprezy bez dodawania automatycznie do grup lub konieczności tworzenia grup. Można także wysyłać zaproszenia do całej grupy.

Pojawiła się także możliwość wyszukiwania gier w bibliotece oraz zmiany na Kartach Pomocy.

Graczy powinna zainteresować także możliwość wyciszania i regulacji sygnału dźwiękowego konsoli w trakcie jej uruchamiania.

Zwiększono także pojemność dysków jakie współpracują z konsolą z 4 do 8 TB.

Na razie nie wiadomo jednak kiedy nowa wersja oprogramowania wejdzie do powszechnego użytku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię