Strona głównaKonsolePS5 – dedykowany dysk jeszcze tego lata

PS5 – dedykowany dysk jeszcze tego lata

Bolączką posiadaczy konsoli PS5 jest bardzo mała ilość miejsca na przechowywanie gier. Sytuacja ma zmienić się jeszcze tego lata, Sony ma wprowadzić do sprzedaży dedykowany dysk oraz aktualizację oprogramowania, która pozwoli wykorzystać więcej urządzeń do przechowywania danych.

Według informacji przekazanych przez Bloomberg tego lata Sony wprowadzi na rynek rozszerzenie pamięci dla PS5. Konsola w swej podstawowej wersji udostępnia zaledwie 667,2 GB miejsca na instalację gier i oprogramowania. Problem polega na tym, że gry zajmują od 40 do nawet 133 GB pamięci. Przez to pamięć konsoli kończy się szybciej niż chipsy podczas oglądania filmu.

Zobacz: Sony pozwane za driftujące kontrolery PS5

Co więcej, korzystanie z pamięci zewnętrznej jest utrudnione ze względu na unikalną architekturę konsoli, która powoduje problemy z grami. Sony ma szykować również aktualizację oprogramowania układowego, które doda obsługę większej liczby dysków. Pozwoli to na zoptymalizowanie chłodzenia dzięki czemu nie będzie konieczności zdejmowania obudowy.

Rzecznik Sony dodał:

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pracujemy nad udostępnieniem rozszerzenia pamięci masowej M.2 SSD na PlayStation 5. Harmonogram nie został ogłoszony, a szczegóły zostaną podane później.

Pozostaje zatem czekać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię