Strona głównaKonsoleSony pozwane za driftujące kontrolery PS5

Sony pozwane za driftujące kontrolery PS5

Kancelaria Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith LLP złożyła pozew zbiorowy przeciwko Sony w związku z driftowaniem kontrolera DualSense PS5. W pozwie stwierdzono, że defekt zagraża podstawowej funkcjonalności kontrolera.

Pozew został wniesiony 12 lutego do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku w imieniu Lmarca Turnera podobnie usytuowanych konsumentów. Jak podaje serwis GamesIndustry.biz w pozwie zawarto argumenty, że kontroler DualSens jest wadliwy ponieważ cierpi na efekt dryftu, który powoduje, że rejestruje dane wejściowe nawet gdy gracz go nie używa.

Problem zagraża podstawowym funkcjom kontrolera DualSense, a Sony zostało poinformowane o problemach przez wielu konsumentów. W pozwie wspominano również o przypadku gracza, który napotkał na problemy z dryftem już w 10 dni po zakupie konsoli. Pozew zarzuca też Sony, że nie informuje konsumentów o tej wadzie kontrolerów.

Zobacz: Wielka Brytania chce zakazać odsprzedaży PS5, Xbox Series i kart RTX

W ten sposób Sony ma naruszać przepisy stanowe, naruszać umowę gwarancyjną i narażać na straty konsumentów. Problem driftujących kontrolerów ma także Nintendo w swoich Joy Conach. W tym przypadki również złożone zostały pozwy w Europie, USA i Kanadzie.

Gdy tylko pojawią się nowe informacje w tej sprawie damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię