Strona głównaKonsolePS5 – ile miejsca na dysku zajmą gry?

PS5 – ile miejsca na dysku zajmą gry?

Ujawniono rozmiary folderów po instalacji gier na PS5 i są one ogromna. Wielu graczy łudziło się, że wydajność dysku SSD w konsoli zmniejszy rozmiar gier, jednak wygląda na to, że tak nie będzie.

Do sieci trafiły informacje na temat ilości miejsca jaka minimalnie będzie potrzebna do zainstalowania kilku gier na PlayStation 5. Niestety są one ogromne. Można było się łudzić, że dzięki super szybkiemu dyskowi SSD nowa konsola nie będzie musiała duplikować plików w celu ułatwienia odczytu i tym samym zaoszczędzimy sporo miejsca. Tak jednak nie będzie.

Zobacz: Microsoft kupił ZeniMax Media, właściciela Bethesdy

Na przykład Demon’s Souls pochłonie 66 GB przestrzeni. Z kolei Marvel’s Spider-Man: Miles Morales zbierze 50 GB, a jeśli kupicie wersję Ultimate, która zawiera również Marvel’s Spider-Man: Remastered to zajmie już 105 GB. To już jedna ósma z dostępnych 825 GB pamięci urządzenia.

Zobacz: Radeon RX 6900 XT oraz Radeon RX 6800 XT znamy pojemność VRAM

Co ciekawe pliki w wyższej rozdzielczości zajmują mniej miejsca. Oryginalny Spider-Man zajmuje wraz z DLC ok 75 GB na PS4, nowa wersja to już tylko 55 GB. Pomimo tego wygląda na to, że będziemy musieli żonglować zainstalowanymi grami lub skorzystać z dodatkowego dysku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię