Według jednego z informatorów Sony ma udostępnić w PS5 wsteczną kompatybilność ze wszystkimi konsolami PlayStation. Mielibyśmy wtedy możliwość zagrania w gry zarówno z PSX, PS2, PS3 oraz PS4. Byłby to istny raj dla graczy.

Rewelacje przekazane przez informatora należy traktować jednak z dużą dozą nieufności. Sony na razie nie ujawniło wielu szczegółów dotyczących kompatybilności wstecznej dla PS5. Jak na razie Sony bada funkcję, a na wyniki tych badań musimy poczekać do przyszłego roku.

Zobacz: GTA 6, Gran Turismo 7 i Battlefield: Bad Company 3. To jedne z tytułów,…

Według twitta użytkownika PSErebus, PS5 miałby wspierać pełną kompatybilność wsteczną dla PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation 2 oraz PlayStation. Donosy PSErebusa potwierdziły się w przypadku daty premiery The Las of Us 2. Podobno ma on niezłe dojścia w londyńskim oddziale PlayStation. Z kolei inny użytkownik Mystic wspomina, ze PS5 będzie miało identyczną kompatybilność jak Xbox Scarlett.

Nawet jeżeli PS5 byłoby kompatybilne z tytułami z poprzednich generacji konsol, wcale nie oznacza to, że będziemy mogli odpalić każdą grę. Kompatybilność może być ograniczona do wybranych tytułów z każdej generacji. Dodatkowo może to wymagać zakupienia lub posiadania gry w bibliotece PS Store i nie będzie możliwości odpalenia gier bezpośrednio z nośników optycznych.

Zobacz: Dysk SSD w PS5 jest prawdopodobnie większą zmianą niż nam się wydaje

A jak będzie w rzeczywistości? Cóż, poczekamy zobaczymy. A Wy w co chcielibyście zagrać na PS5?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię