Strona głównaKonsolePS5 – problemy z dostępnością mogą potrwać do przyszłego roku

PS5 – problemy z dostępnością mogą potrwać do przyszłego roku

Jeżeli liczyliście na to, że ceny PS5 spadną w najbliższym czasie lub chociaż konsola będzie bardziej dostępna na rynku, to mamy złe wieści. Problemy z jej dostępnością mogą trwać nawet do końca przyszłego roku.

Popyt na konsole PS5 nadal jest o wiele wyższy niż możliwości produkcyjne Sony. Wszelkie dostarczone na rynek egzemplarze wyprzedają się niemal na pniu. Wygląda na to, że taki stan będzie się utrzymywał jeszcze przez wiele miesięcy. Według specjalistów branży i firm technologicznych niedobory komponentów, których produkowane jest PS5, będą trwać jeszcze w przyszłym roku. Według Bloomberga, Sony ma przygotowywać się właśnie na taką sytuację.

Zobacz: Xbox Series X – FPS Boost dodano do ponad 70 gier z Xbox One

Firma ostrzega analityków, że nie może zwiększyć celów sprzedażowych, ponieważ problemy z dostępnością konsoli będą trwać także w 2022. Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony, oznajmił:

Nie sądzę, by popyt uspokoił się w tym roku, a nawet jeśli w 2022 roku zabezpieczymy materiały na dużo większą liczbę urządzeń i wyprodukujemy o wiele więcej jednostek PS5, nasza podaż wciąż nie będzie w stanie nadążyć za popytem.

Zatem jeżeli oczekiwaliście, że kupicie konsole taniej, to niestety złe wieści. Na ten moment możemy poczekać jeszcze długo. Co więcej, Sony może wcześniej wypuścić nową wersję konsoli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię