Strona głównaKonsolePS5 Slim – konsola ma pewien problem, przez który może stać się...

PS5 Slim – konsola ma pewien problem, przez który może stać się drogim elektroodpadem

Nowa wersja konsoli PS5 już niedługo trafi na półki sklepowe i zastąpi dotychczasowy model urządzenia. Okazuje się, że z powodu odłączanego napędu optycznego w przyszłości ta wersja konsoli może stać się drogą ozdobą lub drogim elektroodpadem.

Zewnętrzny napęd Blu-Ray to poza grubością samego urządzenia, nowość w stosunku do obecnie sprzedawanej wersji PS5. Podłączenie napędu do konsoli będzie wymagało podłączenia się do Internetu w celu autoryzacji urządzenia. Okazuje się, że to nie jedyny moment, kiedy będzie potrzebny internet.

https://x.com/DoesItPlay1/status/1722993446523138368?s=20

W sieci pojawiły się doniesienia o problemie, który może spowodować, że w przyszłości konsola stanie się bezużyteczna. Podłączenie do sieci wymagane jest nie tylko w momencie podłączenia zewnętrznego napędu, ale również w przypadku restartu pamięci konsoli. Dotyczyć to będzie zarówno konsol z napędem w zestawie jak i bez napędu.

Wystarczy zatem, że Sony zdecyduje się na wyłączenie serwerów lub te staną się niedostępne z powodu np. awarii gracze stracą możliwość korzystania z napędu. Pozostaje mieć nadzieję, że do tego czasu wymóg ten zostanie wyłączony lub zostanie znalezione obejście. W tym przypadku warto pamiętać o PS1, którego premiera miała miejsce 4 grudnia 1994 roku, czyli 29 lat temu, a nadal jest w użyciu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię