Strona głównaKonsolePS5 – Sony podnosi cenę obu wersji konsol

PS5 – Sony podnosi cenę obu wersji konsol

Już od dnia premiery były problemy z dostępnością PS5 zarówno w wersji z napędem jak i bez. Teraz Sony ogłasza, że za oba urządzenia zapłacimy jeszcze więcej niż dotychczas.

Jim Ryan na blogu PlayStation ogłosił, że firma podnosi cenę konsol PS5 oraz PS5 Digital Edition. W Europie cena podskoczy o 50 Euro, czyli w przeliczeniu 250 złotych. CEO firmy stwierdził, że wzrost cen jest natychmiastowy i jest podyktowany szalejącą inflacją oraz spadkiem wartości poszczególnych walut. Co ciekawe, cena urządzenia nie wzrosła w USA. Drożej będzie w całej Europie, w tym także w Polsce, w Japonii, Chinach, Australii, Meksyku oraz Kanadzie.

Zobacz: Overwatch – Blizzard usunie z gry płatne loot boxy

Obywatele starego kontynentu zapłacą o 50 euro więcej. Cena wersji z napędem wzrośnie z 499,99 euro do 549,99 euro. Wersja Digital natomiast kosztująca dotychczas 399,99 euro, będzie kosztować 449,99 euro. Przy obecnym kursie jest to wzrost o blisko 250 złotych. W przypadku polskich sklepów ceny te i tak są o wiele wyższe, głównie z powodu tworzenia przez sklepy zestawów zawierających dodatkowe kontrolery oraz pakiety gier. Możemy zatem spodziewać się, że u nas ceny jeszcze bardziej wzrosną.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię