Strona głównaKonsolePS5 – Sony ujawniło aplikacje multimedialne jakie trafią do konsoli

PS5 – Sony ujawniło aplikacje multimedialne jakie trafią do konsoli

Sony wstępnie potwierdziło aplikacje multimedialne jakie będą dostępne na PS5 w dniu premiery. Konsolę będziemy mogli zatem używać nie tylko do grania, ale jako domowe centrum rozrywki i oglądania filmów z większości platform streamingu.

Premiera PS5 zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj na bloku PlayStation pojawiły się informacje z listą aplikacji multimedialnych, które będą dostępne na konsoli. Wśród nich znajdą się Apple TV, Disney+. Netflix, Spotiy, Twitch, YouTube, Amazon Prime Video, MyCanal, Hulu i Peacock. Nie ma żadnych informacji na temat HBO Max czy HBO Go. Jednak jak podkreśla japoński gigant lista aplikacji ma być sukcesywnie rozszerzana.

Zobacz: Destiny 2: Beyond Light z nowym zwiastunem fabularnym

Jak wspomniano, wszystkie aplikacje multimedialne będą istnieć we własnej przestrzeni interfejsu użytkownika niezależnie od gier. Będą one zebrane w oddzielnej sekcji menu. Co więcej, aplikacje będą działały w tle, co umożliwi słuchanie muzyki ze Spotify podczas grania.

Nie wiadomo czy będzie można korzystać z trybu PiP i oglądać filmy podczas gry. Jak oceniacie wybór aplikacji? Czego jeszcze według Was brakuje?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię