Strona głównaKonsolePS5 umożliwi wysyłanie rozmów głosowych do Sony

PS5 umożliwi wysyłanie rozmów głosowych do Sony

Wczorajsza aktualizacja oprogramowania PS4 po ciuchu wprowadziła nową funkcję, która ma ułatwić na PS5 zgłaszanie toksycznych graczy. Teraz będzie możliwość przesyłania rozmów głosowych na czacie bezpośrednio do Sony z prośbą o interwencję moderatora.

W związku z tym, że w sieci powstało sporo zamieszania sugerującego, że Sony będzie prowadziło inwigilację firma wydała oświadczenie:

Użytkownicy widzą powiadomienie o bezpieczeństwie imprez i o nagrywaniu rozmów na czacie. Nagrywanie czatu głosowego do moderacji, to funkcja która będzie dostępna na PS5 po premierze i umożliwi użytkownikom nagrywanie rozmów głosowych na PS5 i przesyłanie ich do oceny przez moderację.

Wyskakujące okienko, które widzisz teraz na PS4, ma na celu poinformowanie Cię, że kiedy bierzesz udział w czasie z użytkownikami PS5, może on przesłać te nagrania ze swojej konsoli PS5 do moderacji.

Tym samym Sony zapewnia, że samo nie podsłuchuje rozmów użytkowników. Sony nie zdradza jak będzie reagować na te zgłoszenia i jakie kary będą brane pod uwagę. Możliwe, że jednak samo istnienie możliwości zgłoszenia pewnych zachowań odstraszy niektórych toksycznych graczy.

Zobacz: Terraria – otrzymuje ostatnią aktualizację Journey’s Actual End

A Wy nie obawiacie się o to, że Sony może podsłuchiwać rozmowy?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię