Strona głównaKonsolePS5 – wiemy ile Sony sprzedało konsol

PS5 – wiemy ile Sony sprzedało konsol

Dziś rano Sony opublikowało wyniki finansowe za trzeci kwartał 2020 roku. Okres ten obejmował premierę PS5, dzięki czemu wiemy ile firma sprzedała konsol.

Właściciel platformy ogłosił, że sprzedał 4,5 miliona konsol PS5 od 13 listopada, czyli w niecałe dwa miesiące. Sony już wcześniej przyznało, że premiera PS5 to największa premiera konsoli w historii. Należy też wziąć pod uwagę ograniczone dostawy sprzętu.

Zobacz: PS5 – nowa dostawa konsol wstrzymana z powodu zachowania kupujących

Sony ma nadzieję sprzedać o 3 miliony więcej konsol do końca roku podatkowego. Jednocześnie spada sprzedaż PS4. W ciągu ostatniego kwartału dostarczono 1m4 miliona egzemplarzy. Firma ujawniła również dość ciekawy szczegół. Koszty operacyjne wzrosły z powodu produkcji PS5, jednak było to do przewidzenia. Cena PS5 została ustalona na niższym poziomie niż jej koszt produkcji, co oznacza, że Sony traci na sprzedaży każdego egzemplarza.

Nie wiadomo czy dotyczy to obu modeli konsoli. Sony jednak podeszło strategicznie do tematu, a zarabiać ma na sprzedaży gier. I jest to dobra strategia. Cyfrowa strona biznesu narobiła przychody z „górką”. Liczba członków PS Plus wzrosła do 47,4 miliona, co oznacza wzrost o 1,5 miliona w porównaniu z ostatnim kwartałem i 9,1 miliona w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku. Sony podało, że ponad 87% posiadaczy PS5 to członkowie Plusa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię