Strona głównaKonsolePS5 z nowym procesorem już w sprzedaży

PS5 z nowym procesorem już w sprzedaży

Sony wprowadziło na rynek nową wersję konsoli PS5. Urządzenie jest wyposażone w procesor wykonany w technologii 6nm.

Nowa konsola o nawie kodowej CFI-1202 została po ciuchu wprowadzona na rynek prawie miesiąc temu. Nowa wersja urządzenia jest mniejsza oraz lżejsza. Według informacji przekazanych przez serwis Angstronomics, najnowsza wersja PS5 wyposażona jest w nowy procesor wytwarzany w technologii 6 nm.

Układ ten wnosi nazwę Oberon Plus i jak można zauważyć, różni się ona nieco rozmiarem względem poprzednika. Poprzedni miał powierzchnie 300 mm^2, nowy 260 mm^2. Jest to efekt przejścia z produkcji w technologii N7 DUV na N6 EUV, która oferuje większe o 18,8% zagęszczenie tranzystorów.

Zobacz: Logitech stworzy konsolę do grania w chmurze

W praktyce oznacza to, ze Sony będzie mogło wyprodukować o 20% więcej chipów w tej samej cenie. Dodatkowym plusem jest możliwość zmniejszenia zużycia energii oraz ilości wydzielanego ciepła. Poza tym w specyfikacji konsoli nie zmieniło się nic, zatem nie możemy liczyć na skok wydajności.

Ostatecznie to Sony będzie zwycięzcą bo zaoszczędzi około 12% kosztów produkcji. Biorąc pod uwagę niedawną podwyżkę cen możemy spodziewać się, że firma będzie szukała kolejnych sposobów na ograniczenie kosztów i zwiększenie przychodów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię