Strona głównaKonsolePSX: fan retro zebrał kolekcję niemal wszystkich kart pamięci PS1

PSX: fan retro zebrał kolekcję niemal wszystkich kart pamięci PS1

Oryginalny PSX nie był może pierwszą konsolą, która korzystała z wymiennych kart na save’y, ale to tam rozwiązanie to zostało upowszechnione. Niektórzy nawet bawili się w ich zbieranie, a jeden z fanów chwali się, że ma je wszystkie.

Simon “Aergan” Lock pochwalił się na koncie na Twitterze, że udało mu się zebrać niemal kompletną kolekcję oryginalnych “memorek” do PlayStation. W grę nie wchodziły żadne podróbki – tylko oryginalne, dostarczane z konsolą karty, oznaczone numerem seryjnym SCPH-1020.

W jego kolekcji mogło co prawda zabraknąć kilku bardzo rzadkich egzemplarzy, dostępnych jedynie w wybranych regionach – jednak w porównaniu z całą kolekcją, brakujące stanowią niewielki procent. 

Zobacz: Sony rejestruje markę PSX. To zwiastun powrotu pokazów PlayStation Experience?

Jeśli zastanawia Was, skąd nagle tyle kolorów w „memory cardach” – kilka lat po premierze PSX, Sony porzuciło oryginalne szarości i zaczęło wypuszczać takie właśnie, kolorowe akcesoria – karty pamięci i pady. Z jakiegoś powodu jednak warianty nie są zbyt dobrze udokumentowane, ciężko więc w 100% określić na ile kompletna jest kolekcja Aergana.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię