Strona głównaEsportRasistowski komentarz Rallena w trakcie meczu FPL? EDIT: Mamy komentarz Team Kinguin

Rasistowski komentarz Rallena w trakcie meczu FPL? EDIT: Mamy komentarz Team Kinguin

Do nieprzyjemnej sytuacji doszło kilka dni temu w trakcie jednego z meczów FPL-a. Polski zawodnik Team Kinguin – Karol ‘rallen’ Rodowicz – wygłosił rasistowski komentarz, obrażając jednego z Brazylijczyków.

Zdaję sobie sprawę z tego, że FPL ma dość specyficzną atmosferę. Wszyscy zawodnicy dobrze się znają i często niewybrednie sobie żartują. Są jednak pewne granice, których przekraczać nie należy. W tym wypadku granica została złamana przez Karola ‘rallena’ Rodowicza z Team Kinguin. W trakcie jednego z meczów na mapie Overpass Polak zginął z ręki Henrique ‘hen1’ Telesa – brazylijskiego zawodnika Noa Tem Como. W nerwach zawodnik Pingwinów nazwał oponenta małpą.

Mecz odbył się 4 dni temu, ale sprawa dopiero dzisiaj wyszła na jaw za sprawą tweeta Gustavo ‘yeL’ Knitella, zawodnika Immortals. Na Twitterze napisał on, że smuci go to, że niektórzy profesjonaliści są rasistami w trakcie meczów FPL-a i ma nadzieję, że Polak zostanie za to zbanowany. Jeśli rzeczywiście by do tego doszło, to nie byłby to pierwszy raz, gdy profesjonalny gracz zostaje ukarany za podobne słowa. Wystarczy wspomnieć chociażby o zawodniku Overwatch. Matt ‘Dellor’ Vaughn wyleciał z drużyny za nazwanie przeciwnika czarnuchem. Nie można też zapominać o PewDiePie’u, który również ucierpiał z powodu użycia słowa na „n”.

Gracze muszą zrozumieć, że chociaż siedzą w czterech kątach swoich domów, to są osobami publicznymi, często podziwianymi tak przez młodszych, jak i starszych widzów. Muszą być odpowiedzialni, nawet jeśli wydaje im się, że żartują. Są też marką osobistą, nad którą muszą nauczyć się pracować. Ich przyszłość nie tylko zależy od tego, jak grają, ale też od tego, jakimi ludźmi są. Organizacje i marki dużo chętniej współpracują z graczami, którzy mogą służyć za przykład do naśladowania. Polak pokazał, że w tej kwestii ma sporo jeszcze do nadrobienia.

EDIT:

Otrzymaliśmy komentarz od Michała Gębskiego, PR Menadżera Team Kinguin:

– To nazewnictwo zostało użyte dlatego, że wcześniej Rallen skakał zawodnikom po głowach. Sytuacja z Hen1em została tak nazwana, również z tego powodu, gdyż Rallen dostał od niego „jump shota”. Nie ma to żadnego związku z rasizmem – napisał nam Michał Gębski.

Przekonuje Was takie tłumaczenie?

Źródło: własne

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię