Strona głównaWiadomościHardwareRazer i ASRock tworzą linię płyt głównych dla procesorów AMD

Razer i ASRock tworzą linię płyt głównych dla procesorów AMD

Razer zajmował się już prawie wszystkimi produktami dla graczy, w tym skarpetkami. W ich ofercie nie było jeszcze tylko płyt głównych.

Ogłoszenie linii płyt głównych Razera, tworzonych we współpracy z firmą ASRock, było jednym z punktów pierwszej edycji RazerConu. Tym, co wyróżnia nowe płyty główne, jest oczywiście podświetlenie RGB, sprzężone z systemem Chroma. System ten obsługują też już inne podzespoły, tworzone przez Razera lub ich partnerów – dyski WD Black, Seagate, oświetlenie Yeelight oraz Twinkly.

Razer ASRock płyta główna

Celem razera jest rozszerzenie ekosystemu Chroma RGB poza standardowe peryferia z nim dostępne. W ten sposób powstał pomysł stworzenia płyty głównej, do którego zaangażowano firmę ASRock. Nowa płyta ma być de facto zmienionym modelem ASRock Taichi. Modeli jednak będzie więcej, wszystkie oparte o chipsety AMD X570 i B550, przynajmniej na początku. O kompatybilności z układami Intela póki co nic nie wiadomo.

Zobacz: Razer Blade Stealth 13 – ultrabook dla gracza

Razer wstrzelił się z tym ogłoszeniem w moment, gdy AMD ogłosiło Ryzena 5000 (Zen 3), który ma zadebiutować w przyszłym miesiącu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię