Strona głównaGryAktualnościRed Dead Redemption 2 na PC zarejestrowane. Wkrótce oficjalna zapowiedź?

Red Dead Redemption 2 na PC zarejestrowane. Wkrótce oficjalna zapowiedź?

Nadal nie można tego traktować jako oficjalne potwierdzenie, ale Red Dead Redemption 2 na PC jest już niemal pewne. Gra właśnie została oficjalnie zarejestrowana w Asutralii, więc wkrótce możemy się spodziewać zapowiedzi.

O co dokładnie chodzi? Red Dead Redemption 2 zostało zarejestrowane w australijskim urzędzie odpowiedzialnym za klasyfikowanie gier. To samo w sobie nie jest żadnym wyznacznikiem, prawda? Rzecz w tym, że rejestracji dokonano 20 sierpnia, czyli długo po tym, jak gra zadebiutowała na konsolach. Poza tym dokument mówi o „grze komputerowej”. Co prawda urzędnicy mogą tak określać również produkcje na PlayStation, Xboxa czy Switcha, ale miejmy nadzieję, że jednak rozróżniają komputery od konsol.

Red Dead Redemption 2 na PC

Co ważne, aplikacja została złożona przez IARC (International Age Rating Coalition), czyli międzynarodową organizację, zajmującą się klasyfikowaniem gier. Działa to mniej więcej tak, że najpierw deweloperzy składają odpowiednie papiery w IARC, a później koalicja załatwia wszystkie formalności związane z rejestracją w systemie PEGI (Europa), ESRB (Ameryka Północna), USK (Niemcy), ClassInd (Brazylia), GRAC (Korea Południowa) oraz ACB (Australia).

Zobacz: Fanowska wersja Red Dead Redemption na PC zablokowana

Tego typu wniosek oznacza, że Red Dead Redemption 2 na PC prawdopodobnie powstaje i wkrótce powinna nastąpić oficjalna prezentacja. Najważniejszą kwestią jest tutaj data 20 sierpnia. Bez klasyfikacji gra nie mogłaby być sprzedawana na terenie Australii, więc nie może chodzi o wersję konsolową. To już kolejna plotka, która potwierdza RDR2 w wersji na PC.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCMRace
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię