Dzisiaj wystawało Red Dead Redemption 2 na PC. Niestety nie dla wszystkich graczy. Wiele osób zgłasza problemu z uruchomieniem tytułu, przez co nie mogą cieszyć się z rozgrywki.

Najwyraźniej należę do grona szczęśliwców, którym udało się bez problemu odpalić Red Dead Redemption 2 na PC. Niestety wielu graczy nie miało tyle szczęścia co ja. Niedługo po premierze gry w sieci zaczęły pojawiać się informacje o problemach z grą. Część graczy nie może nawet uruchomić tytułu ponieważ Rockstar Launcher wyrzuca komunikat o nieoczekiwanym wyłączeniu. Inni gracze mają problemy z pętlą na ekranie wczytywania lub są wyrzucani z gry zaraz po jej uruchomieniu.

Zobacz: Red Dead Redemption 2 PC: Chcesz grać płynnie w 4K na Ultra? Zapomnij, nawet…

Problem nie jest oczywiście globalny, np. mi działa, jednak Rockstar jest zasypywany pytaniami i zgłoszeniami od graczy, którzy mają problemy z produkcją. Producent walczy z problemem i szuka rozwiązania dla wszystkich zgłaszanych błędów.

Zobacz: Red Dead Redemtpion 2 – porównanie grafiki PC vs Konsole

Jak uruchomić Red Dead Redemption 2?

Na razie Rockstar sugeruje uruchomienie gry „jako administrator”. Inni gracze sugerują również wyłączenie antywirusa. Deweloper przygotował również na tę okazję specjalną podstronę, która ma pomóc graczom. Znajdziecie ją TUTAJ.

A Wam udało odpalić się RDR2 na PC? Dajcie znać w komentarzach.

 

21 KOMENTARZE

 1. Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
  Nazwa aplikacji: Launcher.exe_Rockstar Games Launcher.
  Mi to wyskakuje. Nic ni pomaga ani uruchomienie jako administrator, ani wyłączenie optymalizacji pełnoekranowej, ani wyłączenie antywirusa, nic nie pomaga 🙁

 2. w końcu mi się udało, poza radami z FAQ, kliknąłem jeszcze w tej “zgodności” “zmień ustawienia wysokiej rozdzielczości DPI”->otwórz zaawansowane ustawienia skalowania->wyłączyłem w tym oknie zezwolenie dla Windows do podejmowania prób naprawy aplikacji

 3. Nie mogę odpalić gry help. Przy próbie odpalenia gry wyskakuje, że Rockstar gaMing launcher przestał działać i tyle. Próbowałem wszystkiego. Sterowniki karty biosa virusy itp nie działa!!!!

 4. obraz w grze staje po jakiejś chwili dalej jest okej ale tak nie powinno być na pewno nie problem w komputerze bo komputer mam bardzo dobry i nie wiem dlatego takie w internecie tego pełno ???

  GTX 1016 6 gb OC
  I5 7500 4.7 Ghz na wodzie
  Ram 8 gb
  Gra na SSD

 5. Gra wystartowała bez problemu ale optymalizacja krzyczy …
  GTX 1070 OC
  I7 4770k 4.7 Ghz na wodzie
  Ram 16gb
  Gra na SSD
  Ultra oznacza 8-12fps … WTF ?
  Na średnio wysokich i texturach na ULTRA mam 45-70 fps. Coś tu chyba nie gra …

 6. Red Dead Redemption 2
  loguję przez rockstar launchera
  w grze w prawym górnym rogu jest mały komunikat (że jestem zalogowany)
  następnie na dużym ekranie widzę komunikat że się niezalogowałem
  sprawdzam podczas gry w socialu połączenia z siecią rezultat = ( brak sieci )
  to może zwrot kasy za grę chociaż ? 🙂

 7. Niezly lol, bo mi dziala normalnie, a jak wlacze “jako administrator” to nie rusza gra w ogole i daje komunikat, ze ma problem z dostepem/prawami do folderu z gra i zeby wlaczyc ta opcje “uruchom jako administrator” LOL

 8. niestety ani uruchomienie jako administrator, ani wyłączenie optymalizacji pełnoekranowej, ani wyłączenie antywirusa, nic nie pomaga 🙁

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię