Advertisement
Strona głównaGryAktualnościMass Effect Remaster zadebiutuje zamiast gry AAA

Mass Effect Remaster zadebiutuje zamiast gry AAA

Jeśli liczyliście na remaster trylogii Mass Effect, to mam dobre informacje. Być może jeszcze w tym roku doczekamy się wydania gry. Co więcej, pokaz miałby się odbyć już na EA Play Live 2020, które zaplanowane jest na 19 czerwca.

Plotki o pracach nad remasterem Mass Effect Trilogy krążą już od jakiegoś czasu. Najpierw w dokumentach Electronic Arts pojawiła się wzmianka na temat tajemniczej gry HD. Chwilę później Jeff Grubb z VentureBeat potwierdził, że chodzi właśnie o odświeżoną wersję trylogii z Komandorem Shepardem w roli głównej.

Teraz pojawiają się kolejne doniesienia, według których Elektronicy pracują nad remasterem trzech części Mass Effecta. Jakby tego było mało, gry miałyby zadebiutować jeszcze w tym roku, a prezentacja odbyć się na najbliższym EA Play Live 2020. Impreza zaplanowana jest 18 czerwca na godzinę 16:00 czasu PDT. W Polsce będzie wtedy już 19 czerwca i godzina 1:00 w nocy.

Kiedy premiera Mass Effect Remaster?

Remaster trylogii Mass Effect miałby trafić na sklepowe i cyfrowe półki jesienią tego roku. Premiera ma zastąpić tytuł AAA, który zazwyczaj Electronic Arts wydawało w tym czasie. Firma nie planuje wydać w tym roku ani nowego Battlefielda, ani tym bardziej nowego Battlefronta, więc odświeżona trylogia Sheparda jest doskonałą okazją na zapełnienie planów wydawniczych. EA liczy, że produkcja sprzeda się bardzo dobrze.

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że remaster Mass Effecta to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier. Trylogia była ogromnym sukcesem i do dzisiaj uchodzi za jedną z najlepszych serii RPG w historii. Podobny sukces miała odnieść Andromeda i chociaż obiektywnie była dobrą grą, to nie spełniła oczekiwań fanów masowego efektu. Dlatego właśnie tak bardzo wyczekiwany jest remaster.

Mam tylko nadzieję, że Electronic Arts mocno przyłożyło się do pracy i dostaniemy coś więcej niż tylko poprawioną grafikę. W idealnym świecie liczyłbym nawet na remake, a nie tylko remaster, ale nie ma co narzekać. Cieszę się, że będę miał okazję przeżyć tę historię w nowej, odświeżonej wersji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię