Strona głównaEsportRiot Games prowadzi rozmowy z MKOL o dopuszczenie League of Legends do...

Riot Games prowadzi rozmowy z MKOL o dopuszczenie League of Legends do Igrzysk

Riot potwierdził w rozmowe z serwisem Dexerto, że prowadzi ciągłe rozmowy z przedstawicielami Komitetu Olimpijskiego. Mają one dotyczyć potencjalnego wprowadzenia League of Legends jako dyscypliny medalowej na wydarzeniach multi-sportowych, jak Igrzyska Olimpijskie.

League of Legends będzie jedną z ośmiu esportowych gier, które zadebiutują jako wydarzenia medalowe na Asian Games (azjatyckiej wersji IO) w 2022 roku. To wielki krok dla LoL-a i esportu jako takiego. Ale na tym wysiłki Riot Games się nie kończą – firma prowadzi rozmowy o potencjalnej “ekspansji” esportu na IO w przyszłości.

export na Igrzyskach Olimpijskich Riot

League of Legends pierwszy raz zawitało na Asian Games w 2018 roku, ale wtedy jeszcze jako dyscyplina pokazowa, w której nie rozdawano medali. Wtedy rywalizację wygrały Chiny, przed Koreą. Ale awans z dyscypliny pokazowej na medalową to gigantyczny krok naprzód, który może mieć ogromne skutki dla przyszłości esportu.

Oczywiście nadal przed przedstawicielami Riot daleka droga by wprowadzić LoL-a na Igrzyska Olimpijskie. Żeby tak się stało, esport jako całość musi zostać formalnie uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski – nad tym Riot za dużej kontroli niestety nie ma. Oprócz tego, trzeba jeszcze wypełnić i złożyć wniosek o uznanie za sport olimpijski, który zostaje rozpatrzony przez MKOL. Przed każdymi Igrzyskami organizacja przegląda aktualny zestaw dyscyplin, dodając i usuwając je według swojego uznania.

Zobacz: Riot Games rekrutuje do pracy nad grą MMORPG w uniwersum League of Legends

Jednak jest kilka czynników, które sprawiają, że LoL ma poważne atuty. Wejście do Asian Games wzmocni odbiór gry i esportu jako coś, co ma swoje miejsce w sporcie. Poza tym, w ostatnich latach panuje trend dopuszczania mniej tradycyjnych, a bardziej młodzieżowych sportów – jak surfing, skateboarding czy breakdance, który zadebiutuje w Paryżu w 2024. Realnie najwcześniejszym terminem kiedy esport mógłby się pojawić na Igrzyskach jest 2028 i IO w Los Angeles, możliwe też, że pojawią się wcześniej – podobnie jak na Asian Games – jako dyscyplina pokazowa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceDexerto
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię