Strona głównaKonsoleRockstar porzuca markę Agent

Rockstar porzuca markę Agent

Wydawcy i deweloperzy raczej niechętnie przyznają się do tego, że projekt został wstrzymany lub anulowany, nawet jeżeli sami zarzucili jakiekolwiek prace nad nim. Jeszcze rzadziej zdarza się, żeby porzucony został znak towarowy albo marka. Teraz coś takiego przytrafiło się Take-Two.

Gra Agent została ogłoszona jako tytuł ekskluzywny na PlayStation 3 podczas E3 2009. Był to także jeden z ostatnich, o ile nie ostatni raz, kiedy Rockstar Games pojawiło się na E3. Jak zauważył serwis DualShockers, od 19 listopada 2018 znak towarowy Agent, należący do Take-Two Interactive, przestał być zastrzeżony.

Zobacz także: Hitman 2: Planujesz wirtualne morderstwo? Możesz mieć realne kłopoty.

Pierwotnie został on zarejestrowany w czerwcu 2009 roku. Sony jeszcze w 2007 roku powiedziało, że Rockstar pracuje nad przygodową grą szpiegowską osadzoną w latach siedemdziesiątych XX wieku. Gra miała być przygotowana na wyłączność dla PS3.

Jeżeli jednak przyjrzymy się nieco bliżej historii Rockstar to szybko zrozumiemy, dlaczego Agent nigdy nie ujrzał światła dziennego. Produkcja Red Dead Redemption wystartowała w 2010 roku i zaprzęgła do pracy większość pracowników studia w San Diego. Potem było z górki: Los Angeles Noire, Max Payne, GTA V i GTA Online. Ekipa nie miała zasobów do produkcji gry przeznaczonej na jedną konsolę. W tej sytuacji dłuższe zastrzeganie znaku towarowego nie ma sensu. Wszyscy powinni sobie zdawać sprawę, że jest tylko jeden prawdziwy Agent, Agent 47

Poniżej prezentacja gry podczas E3 2009:

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię