Strona głównaGryAktualnościRockstar pracuje nad Red Dead Redemption Remake?

Rockstar pracuje nad Red Dead Redemption Remake?

Już wcześniej pojawiały się plotki, według których Rockstar Games pracuje nad Red Dead Redemption Remake, czyli odświeżoną wersją przygód Johna Marstona. Teraz wracają one z podwójną siłą. Kiedy gra może trafić do sprzedaży?

Plotki na temat Red Dead Redemption Remake nie są niczym nowym. Po raz pierwszy pojawiły się już w zeszłym roku, ale po czasie temat ucichł. Teraz pogłoski wracają z podwójną siłą i wygląda na to, że Rockstar Games, a konkretnie oddział w Indiach, rzeczywiście pracuje nad nową wersją gry. Do pracy miał zostać zaangażowany Rob Wiethoff, który w oryginale użyczył głosu głównemu bohaterowi, czyli Johnowi Marstonowi.

Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, to RDR Remake zostanie zapowiedziane jeszcze w tym roku. Premiera gry planowana jest na początek 2021. Prawdopodobnie mowa o pierwszej połowie roku, czyli w najgorszym przypadku czerwcowym debiucie. Nieco rozczarowani mogą się poczuć posiadacze konsol obecnej generacji. Remake szykowany jest z myślą o PlayStation 5, Xbox Series X oraz PC-tach.

Co wiemy o Red Dead Redemption Remake?

O samej grze nie wiemy zbyt wiele. Według ujawnionych informacji ma to pełnoprawny remake, tworzony na silniku Red Dead Redemption 2. Oznacza to nie tylko lepszą oprawę graficzną, ale też dodatkowe mechaniki, które nie były obecne w oryginale. Możemy domniemywać, że chodzi między innymi o polowanie czy też łowienie ryb. Co więcej, Rockstar India przygotowało zupełnie nowe misje, a także większą mapę. Gra od początku będzie też zawierać dodatek o nazwie Undead Nightmare.

Pamiętajcie, że na ten moment to tylko i wyłącznie plotki. Informacje na temat Red Dead Redemption Remake pojawiały się już kilkukrotnie, ale Rockstar Games i Take-Two Interactive nigdy ich nie komentowały. Poza tym źródłem jest jeden z użytkowników forum 4chan, więc trudno sprawdzić jego wiarygodność. Pomimo tego informacje są niezwykle ciekawe. Tym bardziej w kontekście niedawnych plotek na temat GTA 6. Jeśli rzeczywiście kolejne Grand Theft Auto trafi do nas dopiero w 2023 roku, to z pewnością Rockstar Games szykuje w międzyczasie inną premierę. Może właśnie RDR Remake?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameRant
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię