Strona głównaWiadomościHardwareSamsung opracowuje nowy procesor Exynos z układem graficznym AMD

Samsung opracowuje nowy procesor Exynos z układem graficznym AMD

Samsung jest w trakcie opracowywania nowej jednostki centralnej Exynos, z układem graficznym AMD, która ma być odpowiedzią Samsunga na procesory Apple M1

Samsung i Apple to dwójka bardzo zaciętych rywali na rynku technologii mobilnych. Wypuszczenie przez Apple tabletów i Maca Pro z ich własnym procesorem M1, spowodowało, że Samsung, zaczął dużo bardziej przykładać się do swoich rozwiązań mobilnych, które mogą zostać wykorzystane jednocześnie w telefonach i komputerach przenośnych. Tak zaczął powstawać najnowszy procesor Exynos SC8280, który został wyposażony układ graficzny AMD.

Niestety nie znamy dokładnej konfiguracji tego procesora, poza tym, że będzie on wykorzystywał układ graficzny AMD i że będzie wykonany w litografii 5 nm.

Odnośnie do wydajności, jaką może oferować ten procesor, to nie znamy detali, ale wcześniejsze pogłoski mówiły, że Samsung celuje w wydajność procesora Apple A14 Bionic.

Czy to oznacza, że Samsung za chwilę zacznie produkować procesory przeznaczone do laptopów i urządzeń mobilnych jednocześnie, jest na to duże prawdopodobieństwo. Oczywiście Samsung chciałby, by to jego procesor ostatecznie okazał się wydajniejszy w bezpośrednim porównaniem z procesorami Apple, ale z tym może być problem, ponieważ firma z Cupertino zapowiedziała już odświeżoną wersję procesora M1, czyli M1X, oraz zapowiedziała procesor M2. Jak na tle takiej konkurencji zaprezentuje się produkt Samsunga, najwcześniej dowiemy się pod koniec drugiej połowy tego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię