Strona głównaWiadomościHardwareSapphire GPRO X070, czyli Radeon RX 5700 XT bez wentylatorów

Sapphire GPRO X070, czyli Radeon RX 5700 XT bez wentylatorów

Sapphire na rynek profesjonalistów wydaje model Sapphire GPRO X070, czyli Radeona RX 5700 XT z tą różnicą, że model dla profesjonalistów pozbawiony jest wentylatorów. Co, czyni go pierwszym Radeonem z tej serii w pełni chłodzonym pasywnie.

Można by się spodziewać, że taki Radeon to idealna karta do cichego komputera i na pierwszy rzut oka, taki pomysł miałby szansę powodzenia. Niestety musimy od razu rozczarować użytkowników, którzy pomyśleli o budowie takiego komputera. Model GPRO X070, pozbawiony jest wentylatorów, tylko dlatego, że jego przeznaczeniem jest montaż w obudowie typu Rack, która domyślnie wyposażona jest w kilkanaście bardzo wydajnych wentylatorów, które wprawiają w ruch powietrze we wnętrzu takiej obudowy. Co więcej, przyglądając się uważnie tej karcie graficznej, od razu zauważamy, że żeberka radiatora ustawione są w taki sposób, żeby nie utrudniać przepływu powietrza przez całą długość karty graficznej. Dodatkowo radiator jest zamknięty od góry, więc nawet montaż wentylatora od góry radiatora nie wiele pomoże w poprawie temperatur.

Producent przedstawia tę kartę graficzną, jako idealne rozwiązanie w farmach graficznych, gdzie ich wysoka wydajność w tego typu operacjach jest największym plusem. Niestety nie znamy ceny, w jakiej będzie sprzedawana.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię