Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareSeagate stworzył dysk dwukrotnie bardziej wydajny niż dotychczas dostępne

Seagate stworzył dysk dwukrotnie bardziej wydajny niż dotychczas dostępne

Firma Seagate opracowała jakiś czas temu technologię MACH.2 multi-actuator, pozwalającą na szybkie i równoczesne przesyłanie danych. Testy wykonane przez Microsoft wskazują, że technologia ta pozwoli osiągnąć nawet dwukrotny wzrost wydajności.

MACH.2 albo inaczej mówiąc technologia multi-actuator w skrócie polega na tym, że dyski twarde ją posiadające mają zamontowane niezależne serwomechanizmy. W ten sposób zbudowany dysk, jak twierdzi Seagate, ma nie tylko podwójną wydajność jeśli chodzi o liczbę operacji Input / Output, ale też zminimalizowane opóźnienia, a powierzchnia dysku zostaje optymalnie wykorzystana.

Zobacz: WD Black Game Drive P10 2 TB – test zewnętrznego dysku dla graczy

Technologię tę zastosowano między innymi w dysku Seagate Exos 2X14, przeznaczonego dla serwerowni oraz rozwiązań chmurowych. Testujące ten model firmy wykorzystują go między innymi do streamingu video, serwerów poczty elektronicznej, backupu danych, aplikacji w chmurze i innych, które polegają na wysokiej wydajności. Microsoft sprawdził dysk w oparciu o chmurę Azure oraz usługę Microsoft Exchange Online. Wynik? Tam, gdzie standardowe dyski osiągały wydajność na poziomie 150 – 170 tys. operacji IO, tam nowy model uzyskuje nawet ponad 350 tysięcy. Dokładniejsze porównanie przedstawia poniższy wykres:

Seagate wydajność

Jak myślicie, kiedy podobne urządzenia upowszechnią się w domach? Czy możemy za jakiś czas liczyć, że tego typu dyski staną się nieodzownym elementem zestawów dla graczy?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię