Strona głównaKonsoleSega Genesis Mini oferuje różne zestawy gier w zależności od wybranego języka...

Sega Genesis Mini oferuje różne zestawy gier w zależności od wybranego języka konsoli

Okazuje się, że Sega Genesis Mini to idealny sprzęt dla ludzi, którzy lubią dbałość o najdrobniejsze detale. Zwykła zmiana języka przynosi dużo dalej sięgające skutki, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

W opcjach konsoli znajdziemy mnóstwo ustawień, między innymi ustawienia języka. Jednak ich funkcja nie ogranicza się tylko do zmiany tego jednego parametru. Zmienia się także cały interfejs użytkownika, dopasowując się do konkretnego, wybranego regionu. Jeśli zmienimy angielski na japoński to ujrzymy, że zamiast amerykańskiego brandu Sega Genesis, pojawia nam się japońska wersja Mega Drive. Po zmianie na włoski mamy natomiast Mega Drive w wersji europejskiej. Zmieniają się również boxy z grami zainstalowanymi na konsolce. Ale na tym nie koniec zmian.

Zobacz: Sega Genesis Mini – znamy już datę premiery i listę gier

Wybrany język wpływa też na ROMy z grami. Jeśli na przykład ustawimy język japoński, Mean Bean Machine zmienia się w Puyo Puyo, bo taki tytuł miała gra w oryginalnej, japońskiej wersji. To niesamowita dbałość o szczegóły, której aktualnie bardzo brakuje w większości gier. Sam fakt, że mamy dwa różne zestawy gier, w zależności od regionu, w połączeniu z różnymi artami boxów, tłami i innymi szczegółami po prostu powoduje opad szczęki.

Zobacz: NES Mini Classic i SNES Mini Classic wkrótce znikną z półek sklepowych

Sega Genesis Mini pojawi się w sklepach 19 września, a jej oficjalna cena w trwającym preorderze wynosi 79.99 dolarów. Podobają Wam się takie reedycje kultowych konsol?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię