Strona głównaGryAktualnościSklep Epic Games Store ma problemy z zabezpieczeniami. Każdy może założyć konto...

Sklep Epic Games Store ma problemy z zabezpieczeniami. Każdy może założyć konto z Twoim adresem e-mail

Sklep Epic Games Store szturmem zdobywa rynek gier, ale w pogoni za sukcesem jego twórcy zapomnieli o wprowadzeniu choćby najprostszych zabezpieczeń podczas rejestracji.

Nie ukrywam, sam nie jestem fanem przesadnych zabezpieczeń w przypadku różnego rodzaju kont. Wprowadź captcha, potwierdź logowanie na nowym komputerze, wyczaruj maila, który nie przychodzi… Jednak sytuacja z Epic Store nawet takim osobom jak ja pokazuje, że podstawowe zabezpieczenia są jednak przydatne.

Zobacz: Epic Games Store zdradza nazwę kolejnej, darmowej gry

Konkretnie chodzi tutaj o zwykłe potwierdzenie adresu mailowego podczas rejestracji konta. To coś, z czego korzystają nawet najprostsze fora internetowe. W przypadku sklepu Epic takie zabezpieczenie nie istnieje, co prowadzi do nieciekawych sytuacji.

Zobacz: Epic Games Store w końcu zyskał ważną funkcję

Użytkownicy Reddita informują, że dostają na swoje adresy mailowe np. wiadomości dotyczące prób zmian hasła do konta, którego nigdy nie zakładali. Ktoś założył, celowo lub przypadkiem, konto w Epic Store podając ich adres mailowy. Niektóre osoby mogą też zdziwić się tym, że nie będą mogły założyć nowego konta, bo ich adres mailowy został już wykorzystany.

Jeśli Epic Games chce, żeby ich sklep był traktowany poważnie, co takie błędy muszą zostać szybko naprawione.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię